"Po menším rozvolnění jsme trénovali v menších skupinkách alespoň na venkovním hřišti, ale bazén je bazén," sálalo viditelné nadšení s šéftrenéra Ústecké akademie plaveckých sportů Romana Eckerta.

Ten měl, spolu s vybranými ústeckými plavci, kteří patří mezi reprezentanty České republiky, větší štěstí a poslední týdny přesto strávil ve vodě. "Markéta Fišerová, Vojtěch Matula, Anna Plíhalová a Jan Šefl absolvovali se mnou a trenérem Honzou Kreníkem přípravu v Polsku, Maďarsku a Uzbekistánu. Po šestitýdenním soustředění ve vynikajících podmínkách potvrdili svou formu i na mezinárodních soutěžích," objasnil Eckert.

Na juniorském mistrovství Maďarska v Budapešti a na mezinárodním trojutkání Maďarsko - Polsko - Česko vyplavala juniorka Markéta Fišerová čtvrté místo na trati 50 metrů prsa, přičemž bronz jí unikl o pouhé dvě setiny kvůli špatnému dohmatu. Vojtěch Matula skončil rovněž čtvrtý na 50 metrech znak, na stovce znaku a dvoustovce v polohovém závodě zapsal dvě pátá místa.

"Ještě lépe si vedli naši senioři. Jan Šefl získal na mítinku v Osvětimi tři zlaté a jednu stříbrnou medaili. Anna Plíhalová získala zlato, stříbro i bronz," vypíchl Eckert. "Jan Šefl se poté vydal s reprezentací také do Uzbekistánu a na mezinárodním mítinku v Taškentu získal dvě zlata na 50 a 100 metrů motýlek," doplnil.

Do ústeckého bazénu skočí první plavci dnes v 15 hodin, od pátku už jsou na programu i tréninky od 6 hodin ráno.