Osmičlenná výprava SPŠ Resslova skládající se ze šesti žáků školy – Pavla Ouředníka, Vojtěcha Janečka, Filipa Sonnenberga, Vojtěcha Šedy, Davida Řezáče, Matěje Mrázka, a dvoučlenného doprovodu - Mgr. Václava Šonky a Ondřeje Kubínka, se vrátila z Mistrovsví světa středních škol v plavání 2019 konajícího se v brazilském Rio de Janeiro.

V konkurenci 17 zemí z celého světa si SPŠ Resslova vedla velmi dobře. V celkovém pořadí se umístila na 9. místě. V individuálním hodnocení se může ústecká průmyslová škola pochlubit dvěma tituly středoškolských mistrů světa v plavání pro rok 2019. A to díky Vojtovi Janečkovi, který si pro titul doplaval na trati 50 metrů prsa, a Pavlu Ouředníkovi, který stejnou distanci plaval volným způsobem. Na dvojnásobné, stometrové trati volným způsobem obsadil Pavel Ouředník v novém osobním rekordu druhé místo.

Polohová štafeta ve složení Vojtěch Šeda, Vojtěch Janeček, Filip Sonnenberg a Pavel Ouředník obsadila krásné, ale bohužel nepopulární, 4. místo.

"Všichni žáci jsou odchovanci a reprezentanti Ústecké akademie plaveckých sportů, jejímž trenérům patří veliké uznání a poděkování za to, jak kluci na mistrovství středních škol plavali. Velké poděkování také patří Ústeckému kraji, který celou akci zafinancoval, vedení SPŠ Resslova za organizaci a vyslání výpravy do brazilského Ria za účelem úspěšného reprezentování České republiky, Ústeckého kraje, SPŠ Resslova v Ústí nad Labem ale i ústeckého plavání," zhodnotil Šonka.

OCENILO JE I VEDENÍ MĚSTA

„Před vašim odletem jsem vám přál hodně úspěchů v dalekém Riu a dnes vám s radostí gratuluji k úspěchům, kterých jste dosáhli,“ okomentoval tento úspěch primátor Petr Nedvědický.

„Je to skvělá vizitka nejen pro vás, ale i pro celé město Ústí nad Labem. Jste vzorem pro další generace dětí, které by jinak svůj čas trávily před televizními obrazovkami,“ uvedla náměstkyně primátora Věra Nechybová.

Plavci nejsou jediní úspěšní světoví medailisté ze SPŠ Resslova, nedávno přivezl zlato z MS juniorů také Dominik Beneš, jenž rovněž studuje na této škole.