Ústečtí hráči, kteří s bilancí dvou výher a tří porážek postoupili do play-off až na poslední chvíli, se v semifinále utkají s Přerov Mammoths. Ti naopak dominovali, roli outsiderů si v Ústí uvědomují. „Určitě to kluci umí hrát mnohem lépe než my. Do semifinále jsme se dostali s odřenýma ušima, ale stát se může cokoliv a můžeme jedině překvapit,” uvedl ústecký Jakub Imr.

Česká asociace amerického fotbalu domluvila na play off spolupráci se společností Grunex, která patří v Česku k úplné špičce v organizování esport akcí. Play off se odehraje v sobotu 30. května v profesionálním studiu v Praze. Na hráče čeká aranžmá, na které jsou fanoušci esportu zvyklí. Chybět tak nebude studio s komentátorem Jiřím Kalembou a online přenos na webu ČT sport a HbbTV. „Je skvělé, že se podařilo asociaci tohle zařídit,” radoval se Imr. „Do studia se těšíme. Bude super, že se tam všichni uvidíme,” dodal.

Semifinalisté mají čas se na klíčové duely pořádně připravit. Mezi posledním zápasem základní části a play off je 12 dní. „Zahrajeme si s klukama proti sobě, ale to bude asi tak všechno,” poodkryl plán ústecký Imr.

Vítěze prvního ročníku eligy v americkém fotbale budeme znát v sobotu 30. května. A potom zase zpátky na trávníky. Paddock liga se má rozběhnout v polovině srpna.

Autor: Radim Kroulík