„Poslední republikový titul pro náš oddíl vybojoval v roce 1997 Tomáš Bláha, otec Adély, který zároveň naši mládež trénuje. Z prvenství dcery měl velkou radost," prozradil Miloš Maux, předseda SSK Ústí nad Labem.

Podle jeho slov Bláhová ve své kategorii nepatřila k favoritkám. „Bylo to příjemné překvapení. Střelba je o psychice a ona to v hlavě zvládla nejlépe," vysvětlil.

Malý oddíl z krajské metropole nepatří mezi elitní kluby v Česku, přesto na šampionátu všem vytřel zrak. „Nemůžeme se měřit s oddíly jako je Plzeň nebo Dukla, přesto jsme ale vybojovali celkem šest medailí. Bylo to opravdu nádherné zakončení sezony," přiznal spokojený předseda.

USPĚLA I CHOVANCOVÁ

Další cenný kov mezi jednotlivci přidala do sbírky sedmnáctiletá Barbora Chovancová, která skončila třetí v kategorii starších dorostenek nástřelem 358 bodů.

Obě zmíněné ústecké střelkyně zabodovaly i v družstvech, kde si na krk pověsily další bronzové medaile. Stříbro v družstvech přidala i Eliška Dobnerová a bronz mezi muži vybojoval tatínek nadějné Adély Tomáš Bláha, který uspěl s lounským Poláchem a Boháčkem z Boletic.