Ve čtvrté čtvrtfinálové bitvě si na domácích stolech poradili s favorizovaným Havířovem 4:3 a celou sérii ovládli 3:1 na zápasy! V semifinále nejvyšší soutěže se utkají s vítězem základní části a nejlepším týmem v Česku, Havlíčkovým Brodem.

Skvělí diváci

„Je to senzace. V sérii s Havířovem jsme asi nebyli lepším týmem, ale k postupu nás dotlačili skvělí diváci," povídal manažer ústeckého týmu Tomáš Kroupa.

Právě diváci dohnali v hale Severotuku domácí tým k největšímu úspěchu ve svých dějinách. Přišla největší návštěva sezony, více než stovka fanoušků hlasitě hnala své hrdiny za postupem. „Hrálo se v mrazivé atmosféře, měli jsme tady kotel s bubny. Byla to paráda," pochvaloval si Kroupa.

Až do čtvrté bitvy přitom v sérii platilo, že domácí celek nevyhrává. Slavoj dvakrát zvítězil v Havířově, doma ale, stejně jako v základní části, na favorita nestačil. „Říkali jsme si, že s nimi nemůžeme prohrát třetí domácí zápas za jednu sezonu, věřili jsme si," potvrdil manažer týmu.

Slavili až do rána

Jenže start i tentokrát patřil soupeři. „Prohrávali jsme 0:2 na zápasy, zlomový moment přišel v tom třetím, kdy Jakub Seibert porazil nemocného Fígeľa. Pak Polanský vyrovnal a vzápětí Fígeľ nenastoupil proti Štěpánkovi. Rázem jsme vedli 3:2," vyprávěl Tomáš Kroupa.

Čihák sice poté porazil Seiberta, ale postupovou tečku udělali Polanský se Seibertem ve čtyřhře. „Hrál se fantastický pinčes, o vítězi nakonec rozhodly dva míčky v pátém setu," kroutil Kroupa hlavou.
Pak už mohly oslavy Slavoje vypuknout naplno.

„Po zápase jsme si společně s fanoušky sedli do oblíbené restaurace, slavilo se až do rána. Teď si kluci odpočinou, vyčistí si hlavy a v sobotu se začneme připravovat na semifinále. Čeká nás tým z absolutní špičky v čele s reprezentanty Širučkem a Treglerem a legendou Korbelem. Chceme je ale překvapit. Bude to pro nás svátek, těšíme se na to," dodal manažer Slavoje Ústí.

Do série vstoupí Severočeši v pondělí na stolech soupeře, doma pak hrají ve středu 8. dubna.

Slavoj Severotuk Ústí – Baník Charvát Havířov 4:3 Zápasy: Štěpánek – Beneš 0:3, Polanský – Čihák 1:3, Seibert – Fígeľ 3:0, Polanský – Beneš 3:0, Štěpánek – Fígeľ 3:0 (bez boje), Seibert – Čihák 0:3, Seibert, Polanský – Beneš, Čihák 3:2. Konečný stav série: 3:1.