„Věřím, že padne náš rekord, kterým bylo 340 diváků v loňském čtvrtém čtvrtfinále se Startem Praha. Přál bych si, abychom tentokrát atakovali hranici pěti stovek diváků," řekl Deníku trenér Tomáš Syryčanský.

Jeho tým k sérii natočil i promo video s příznačným názvem „Tahle pohádka nekončí!".

Zdroj: Youtube

A proč pohádka? Hráčům z města na Labi se totiž před týdnem povedl husarský kousek. Přestože v základní části s Lípou neuhráli ani bod, oba úvodní duely čtvrtfinále na půdě soupeře vyhráli (9:4 a 4:3 po nájezdech). Díky tomu mají nyní k dispozici tři mečboly!

„Soustředíme se jen na sobotní zápas, je jedno, jestli je třetí nebo pátý v sérii. Chceme vyhrát. Vůbec se toho nebojíme, pokud budeme hrát jako v Lípě, zvládneme to," věří kormidelník Ústečanů.

A přece, kdyby to v sobotu náhodou nevyšlo, v neděli ve 20 hodin budou mít florbalisté k dispozici další domácí zápas…

JUNIOŘI HRAJÍ O FINÁLE

Podobně jako muži, i junioři Florbal Ústí nad Labem sahají po historickém úspěchu. V nejvyšší české soutěži (G2 lize) už překonali své loňské maximum a ve čtvrtfinále play off se Vítkovicím pomstili za loňské vyřazení. Nyní čeká na partičku kouče Marka Vojty semifinále a soupeř Ústečanů bude nejtěžší z nejtěžších, utkají se totiž s úřadujícím mistrem Tatranem Střešovice, který zakončil základní část na třetí příčce. To Severočeši skončili v dlouhodobé části druzí a právě díky tomu budou mít v úvodních semifinálových bitvách výhodu domácího prostředí. První zápas série je na programu v sobotu ve 14 hodin, druhý pak v neděli od 13.00 (hala Slunety). Pomůžete juniorům k postupu do finále?