Domácím stále chybí zraněný Spencer Svejcar a fakt, že klub svolal na dnešní dopoledne mimořádnou tiskovou konferenci ohledně tohoto hráče, nevěstí nic dobrého. Otazník visí i nad Daliborem Faitem, jenž vynechal poslední dvě střetnutí, a také nad rozehrávačem DJ Hanesem, který nedohrál domácí zápas s Olomouckem a chyběl o víkendu v odvetě na Moravě.

Generální manažer Slunety Ústí nad Labem Tomáš Hrubý
Trenéra podržím, posily nesháním, ujistil Hrubý

Hosté mají pro změnu v nohách náročnou ligovou dohrávku s Děčínem. Ta musela být, kvůli končící karanténě domácího týmu, přesunuta až na pondělí, Pražané ji museli zvládnout v pouhých osmi lidech a duel navíc dospěl až do prodloužení. Je tedy otázkou, jak se na nich tyto fakty podepíší, a kteří další hráči přibudou alespoň na lavičku. Klub totiž po Vánocích neprodloužil smlouvu s pivotem Rikičem, náhradu však našel v Domagojovi Proletovi. Právě ten, spolu s famózním Ondřejem Sehnalem, byl nakonec hlavním strůjcem pondělní výhry nad Děčínem.

Basketbal ilustrační.
Basketbalový pohár mění systém. Nastoupí jen profíci, vyvrcholením bude Final 8

„USK tento ročník předvádí skvělé výkony bez ohledu na sestavu, kterou má trenér Repeša v daném zápase k dispozici. Pražané dlouhodobě vychází z kvalitní celoplošné obrany a v postupném útoku soupeře kombinují osobní obranu se zónovou dle potřeby," prostudoval si soupeře trenér Slunety Antonín Pištěcký. "Opět mi nezbývá než zmínit obranu kombinace "Pick and roll", která bude klíčová. Sehnal z pozice rozehrávače tuto dvojičku dobře čte a vytváří tak pro sebe či své spoluhráče volné pozice," varoval před hlavní zbraní pražského celku.

Stejný názor zastává také pivot Slunety Ladislav Pecka. „S USK se v této sezóně setkáváme již potřetí, vždy to byly vyrovnané souboje a rozhodovali maličkosti či jednotlivci. Stěžejním hráčem soupeře bude Sehnal, který dokáže svou aktivitou vytvářet volné pozice pro své spoluhráče.“

Hokejisté HC Slovan Ústí nad Labem ilustrační
Odolá ústecká hokejová tvrz i nájezdníkům ze Slezska?

Varování je na místě, Ústečtí totiž v lize se svým soupeřem dvakrát těsně prohráli (72:76 a 81:83). První pohárový duel však může skončit i remízou, neboť za týden se hraje odveta v Praze na Folimance a ve dvojzápase se sčítá celkové skóre. Vítěz postoupí do Final 8, což je nový model "finálového turnaje", který díky koronavirové pandemii nahradí tradiční Final 4.