Stolní tenista extraligového Slavoje vybojoval v minulých dnech páté místo na mezinárodním mistrovství dorostenců v Polsku.

„Je to velký úspěch, konkurence byla tentokrát opravdu hodně silná. V pavouku se představilo hned dvanáct Asiatů a v nejlepší osmičce jich skončilo pět," vyprávěl Josef Braun, trenér Polanského.

Prohrál s celkovým vítězem

Ústecký mladík porazil v boji o postup do čtvrtfinále hráče z Japonska 4:2 na sety a v boji o semifinále pak nestačil na soupeře z Koreje. „Prohrál 0:4 na sety, ale ten Korejec to nakonec celé vyhrál," vysvětlil Josef Braun.

Polanský se poté zúčastnil i soutěže ve čtyřhře, spolu s naturalizovaným Rakušanem Levenkem ale vypadli už ve druhém kole. „To bylo trošku zklamání. Oba spolu budou hrát na červencovém mistrovství Evropy juniorů v Bratislavě a tak se sehrávají. Mají za sebou už tři turnaje, ale zatím jim to spolu moc nejde," našel trenér Braun kaňku na výjezdu do Polska.

Jinak byl ale s výkonem svého svěřence moc spokojený. „Samozřejmě je vždy co zlepšovat, ale Tomáš jde správným směrem. Věřím, že v Bratislavě přidá nějaký úspěch."