„Je to naše nová posila, plusem byl také návrat Tomáše Jelínka z mistrovství světa v malé kopané v Austrálii,“ uvedl předseda klubu Matěj Čapek, jenž sám přispěl k výhře jednou z branek. Prosadili se i oba zmiňovaní hráči, Sorocaba otevřel skóre, Jelínek navyšoval na 2:0. Baník dokázal do poločasu snížit, po změně stran ale začal úřadovat Radek Hrdý. Ten zkompletoval hattrick a i díky druhé trefě Jelínka a gólu Gajdoše nakonec Rapid derby s přehledem ovládl.

„Jedná se pro nás o důležité tři body na palubovce kvalitního soupeře, který měl v některých fázích zápasu více ze hry. Přesto si myslím, že vítězství je zasloužené, ale hra v některých momentech určitě nebyla optimální. Věřím, že v dalších týdnech naše forma ještě poroste a podaří se nám protáhnout vítěznou sérii o další utkání,“ dodal Čapek. 

FUTSAL, 2. LIGA:
Baník Chomutov – Rapid Ústí 4:7 (1:2).
Branky: 12. Minařík (Nový), 33. Dolechek (Novák), 35. Dolechek (Nový), 39. Tykal (Nový) – 4. Sorokaba (Hrdý), 10. Jelínek (Gajdoš), 23. Hrdý, 33. Hrdý (Gajdoš), 37. Gajdoš, 38. Jelínek, 39. Hrdý (pen.).
Rapid Ústí: Votava (Džudža) – Sloup, Čapek, Vobořil, Hrdý, Gajdoš, Hajaš, Jelínek, Sorocaba