Po třech zlatých medailích z červencového mistrovství Evropy juniorů a kadetů, které se konalo v Ostravě, si tak do své sbírky přidal další cenný kov a po zásluze se stal sportovní hvězdou víkendu!

Tomáši, jak si ceníte svého triumfu na turnaji v Terni?
Nevím, jestli je to můj největší úspěch v životě, asi ne. V Ostravě těch medailí bylo přece jen více. Tady to byl turnaj pravdy, kdy se nejlepší evropští hráči utkali systémem každý s každým. Tím, že se mi turnaj podařilo vyhrát, jsem vlastně potvrdil, že ty medaile v Ostravě nebyly náhodné.

Turnaj se hraje spravedlivým, ale zároveň náročným systémem. Na každého z hráčů přijde v nabitém programu slabší chvilka. Jak to bylo u vás?
V mém případě to bylo v zápase s Němcem Hohmeierem. Tam přišla herní krize a byl jsem hodně na dně. Naštěstí jsem se z toho ale dokázal vymotat a vrátit se ke své obvyklé hře.

Který zápas byl naopak z vaší strany nejvydařenější?
Určitě nedělní utkání s Francouzem Seyfriedem. To bylo pravé finále. Oba jsme věděli, že kdo zápas vyhraje, bude vítězem celého turnaje. Jsem moc rád, že se mi nakonec podařilo tento těžký turnaj vyhrát.

Turnajem v Terni pro vás skončila kadetská kategorie. Mezi juniory bude daleko obtížnější turnaj TOP 10 vyhrát…
To určitě. Myslím si ale, že v posledním roce v juniorech bych se o to mohl pokusit.

Jaký program vás čeká v další části letošní sezony?
Kromě zápasů v dresu ústeckého Slavoje v české extralize mužů bych se měl zúčastnit i některých juniorských turnajů v zahraničí.