Šanci dostaly děti v rodinném běhu na jeden kilometr, kde zaujala především devítiletá Terezka Sobecká, která vyhrála i na Miladě. Na trati dlouhé dva a půl kilometru dlouho bojoval o první místo sedmnáctiletý Kryštof Princ s Radkem Liškou, který byl od dvacet let starší. Tentokrát vyhrál zkušenější. Nejrychlejší dívkou byla Lenka Hoskovská z týmu Lentilky.

Všebořický Petr Zuda se z hlavního závodu na sedm kilometrů omluvil, jeho místo zaujal Martin Horkulič z týmu Kilpi Kome Klub. Běžel skvěle a měl značný náskok. Nikdo nepochyboval, že mezi ženami doběhne první Zuzana Kotěšovcová, její čas 00:30:38 stačil na třetí místo v celkovém pořadí.

Na seznamu nejdelšího závodu bylo sedmdesát startujících, hodně trénovaných mužů muselo přiznat porážku.

FK Ústí nad Labem - Mladá Boleslav B, ČFL B 2022/2023.
OBRAZEM: Jiránek slavil jako Ronaldo! Arma zdolala Mladou Boleslav

Červená hospoda posloužila jako výdejna měřících čipů a startovních čísel, šatna, odpočinková místnost a jídelna. Každý běžec dostal talon k odběru skvělého guláše, pitný režim zajišťoval výčep, dokumentaci několik specialistů.

Bojovalo se do posledních metrů. Jedenáctiletý Matouš Barvínek porazil svého tátu a měl z toho velkou radost. Desetiletá Kamila Synáčková z USK Provod pěkně proháněla dospěláky. Miroslav Glier doběhl na 29. místě a v cíli mu nikdo nevěřil, že mu za dva roky bude pětasedmdesát. Trojnásobná maminka Terezka Černecká - Hnízdilová pohoupala kočárek, představila dvě vlasaté princezny a vydala se na trať, aby propotila tričko. Její romantické výlety na kole s celou rodinou baví kamarády už pěkně dlouho. Ze Hřenska na Sněžku, napříč republikou, z Božího daru do Ústí a tak dále.

Ředitelka akce Petra Fiklíková se starostkou Řehlovic Janou Princovou předávaly medaile, všichni se těší na desátý ročník. 

Malá Dubická - hlavní závod na 7 km:

1. místo - muži
Horkulič Martin - st.č.33 - Kilpi Kome Klub - čas 00:28:23

1. místo - ženy
Kotěšovcová Zuzana - st.č. 27 - Happy Loop - čas 00:30:38