Přes dva metry vysoký pivot budil respekt nejen svou postavou, ale i častými smečemi či bloky, díky nimž získával body do zmíněného Kooperativa faktoru, který zohledňoval divácky atraktivní kousky.

O ty ale, minimálně v Johnsonově podání, ústečtí fanoušci nyní přijdou. "Delvon strávil ve Slunetě skvělé tři roky. Děkujeme za vše a přejeme v další kariéře mnoho úspěchů," napsala Sluneta na svém Facebooku na adresu Afroameričana, který si v Čechách dokonce našel přítelkyni.

"Ne náhodou byl u nás Delvon tři roky. Je to skvělý kluk do šatny a byl nedílnou součástí úspěšné medailové party. Nicméně jsme se rozhodli, že na pozici klasického podkošového hráče, půjdeme cestou omlazení," dodal generální manažer Tomáš Hrubý.

Sluneta už také oznámila jméno Johnsonova nástupce. Fanoušci se budou učit jazykolam, novou podkošovou akvizicí se totiž stává Odinakachim "Ody" Oguama, který přichází z americké NCAA. "Věk zkrátka nezastavíš, Delvonovi je už 36 let, i proto jsme se rozhodli jít cestou dravého mládí a vytáhli jsme si kluka přímo z americké univerzitní ligy," doplnil šéf ústeckého celku.

"Ody přichází z jedné z nejlepších škol v Americe a já věřím, že své nabité zkušenosti předvede i u nás v Ústí," uvedl na adresu čtyřiadvacetiletého hráče Cincinnati Bearcats nový kouč Slunety Tomáš Reimer. "Jedná se o atletického hráče, který nám velmi pomůže v obraně a doufám, že i v útoku nám předvede pár svých leteckých akcí a bude sbírat body do Kooperativa faktoru. Na Odyho máme jen ty nejlepší reference, takže pevně věříme, že svůj potenciál ještě více rozvine u nás a bude každým zápasem lepší a lepší," dodal k rodákovi z Raleigh v Severní Karolíně.

Oguama se tak stává čtvrtým hráčem, kterého má nyní Ústí pod smlouvou (Pecka, Žikla, Potoček), na zbylých jménech vedení usilovně pracuje. Kompletní kádr by měl být hotový v horizontu zhruba dvou týdnů.