Výtěžek loňského benefičního běhu, který má oficiální název „Adventní noční běh, aneb ukončení ústecké běžecké sezony," byl do posledního haléře věnován usměvavé Adélce. Po sečtení všech dárců to bylo skoro 30 tisíc korun.

244 BĚŽCŮ

Své sportovní i občanské odhodlání prezentovalo na startovní čáře 244 běžců různého věku. Letos možná přijdou zas.

Dobrovolné startovné budou na místě opatrovat zástupci Plamínku naděje. Celý obnos bude věnován tentokrát Petru Cibulkovi, mladému cyklistovi, který si vážně poranil míchu. Momentálně se zotavuje v Kladrubech, ale na Vánoce by chtěl být mezi svými. Potřebné pomůcky a náročná rehabilitace něco stojí.

Nemyslete si, i taková akce má svá pravidla. Na pracovní schůzce se v týdnu sešli zástupci místních běhů, aby si rozdělili úkoly.

„Termín je pevně stanoven na neděli 4. prosince. Trasa je stejná jako v roce 2015, start i cíl pod Mariánským mostem na střekovské straně. Jednoduchá registrace začne v 16.00 hodin, blikající had z lidských těl se dá do pohybu přesně v 17.00. Běží se po cyklostezce směrem na zdymadla a zpět. Délka pět kilometrů. Standardní čipy nahradí světelná časomíra, tentokrát o rekordy určitě nepůjde. Doporučena je čelovka nebo baterka. Veškeré potřebné informace na místě vysvětlí moderátor akce David Cihlář," říká Petra Fiklíková, zastupující Dubické běhy.

DEBATA KOLEM LETÁČKŮ

Chvilku se vede debata kolem letáčku, důležitá je každá drobnost.

„Nejlepší by bylo, kdyby účastníci využili k cestě trolejbusy č. 60 a 62. Stanice je před soudem a svařák se každému bude hodit, až bude čekat na závěrečnou tombolu. Bude tam několik stanů, lavice na sezení, podávat se bude čaj, minerální voda, pivo, svařák a vánočka," vstupuje do hovoru ředitel Pivovaru Hotel na Rychtě Jiří Šťovíček.

„Startovní čísla se vracejí ihned po doběhnutí, dostatečný prostor na vyhodnocení běžeckého seriálu dostane i Honza Kostovič z EC Lokomotiva Mumie, v osobě Jaroslava Hercíka budou na místě zastoupeny i Prima běhy," doplňuje informaci Jana Procházková z Plamínku naděje.

Amatérských závodů tu máme skutečně dost, jen jeden se běží za tmy a končí společným přáním krásných Vánoc. Jaká finanční částka se předá handicapovanému sportovci, záleží také na vás, přijďte se třeba jen podívat.