Ústečtí volejbalisté prožívají nejhorší vstup do sezony za poslední roky. V extraligové soutěži prohráli sedm úvodních zápasů a potácejí se na absolutním dně tabulky. Změna nepřišla ani na palubovce Havířova, kde tým manažera Miroslava Přikryla prohrál 1:3 a dostal tak od nás palec dolů.

Prohráli jste sedmý zápas v řadě. Počítali jste s podobným hororovým scénářem?
Věděli jsme, že máme hodně nevýhodný los, když se silnými týmy hrajeme doma a s celky, které jsou na naší úrovni, zase venku. Počítali jsme s tím, že budeme někde na chvostu, ale že to bude až takhle špatné, to jsem si nemyslel. Pod takovým tlakem jsme už dlouho nebyli.

V čem jsou podle vás příčiny vašich nezdarů?
Je to v kádru, který je silný tak, jak je silná ekonomika našeho klubu. Nemáme univerzála a smečaře, kteří by svou kvalitou odpovídali alespoň středu tabulky. Máme tady odchovance a hráče z druholigové soutěže a od těch nelze čekat zázraky.

Jak se z této situace dostat?
Východiskem by bylo zakoupení dvou hráčů na post univerzála a smečaře. Pokud se nám podaří sehnat finance a pokrýt náklady na tyto hráče, tak vytipované lidi máme. Situace je ale řešitelná jen do ledna, pak končí přestupní termín a navíc budeme těžko dohánět ztrátu, jakou můžeme v té době mít. Nyní ta ztráta ještě není tak tragická.

A kdyby tým neposílil?
Nevím. Nechci nás dopředu odepisovat. Kádr určitou kvalitu má a pokud se vyvaruje těch hrubých chyb, tak by v domácích zápasech se slabšími celky mohl i v tomto složení vítězit. Pro jistotu záchrany by to ale chtělo vydat se druhou cestou, což znamená posílit kádr.