Od začátku července se ve třech turnusech vystřídalo 60 dětí ve věku od čtyř do jedenácti let, o které se staraly trenérky Radka Možná a Petra Staňková spolu s mladšími pomocníky z ústeckého atletického oddílu.

Navzdory názvu příměstský se tábory odehrávaly vlastně uprostřed města na Městském stadionu a v blízkém okolí. Dopolední program představoval výcvik základů atletiky, odpoledne byly na programu hry nebo vycházky do okolí.

VYUŽILI I TĚLOCVIČNU

„Na svačinu a oběd jsme chodili do školní jídelny ZŠ Vinařská, ve škole byla pronajata také tělocvična a klubovna na odpočinek, které posloužily hlavně při deštivém počasí," popsala podmínky vedoucí tábora Radka Možná, studentka pedagogiky na UJEP.

„Děti jsme rozdělily do věkově smíšených týmů, pro které si sami určily názvy Mravenci, Trpaslíci, Sluníčka, Pavouci a Hvězdičky, družstva pak mezi sebou soutěžila," prozradila pomocná trenérka Rozálie Elmanová, jinak sedmnáctiletá závodnice pořádajícího klubu USK Provod Ústí.

Program svazu Atletika pro děti má přivést děti ke sportu, to se v Ústí nad Labem daří. „Několik loňských frekventantů se přihlásilo do klubu a už závodí v družstvech mladšího žactva, která vedou krajský přebor. Doufáme, že i letošní tábory přivedou další zájemce o tento sport, uvidíme v září kdo přijde," prozradila trenérka Radka Možná.

MEDAILE PRO VŠECHNY

Závěrečný den tábora byl dopoledne naplněn závodním čtyřbojem – sprint, překážky, dálka a hod míčkem. Například čtyřletý Václav Zvoník skočil do dálky 230 cm, nejlepší z děvčat osmiletá Zuzana Zápotočná pak dokonce 295 cm, medaile a diplomy ale dostaly za snahu a vytrvalost všechny děti.

Na závěr tábora se odpoledne uskutečnila na stadionu dětmi toužebně očekávaná vodní bitva, ve které jsou oblíbeným terčem stříkacích pistolí i trenérky.

ZPRACOVAL RUDOLF HOFFMANN