Jmenuje se Adam Fencl, je mu patnáct let, závodí za Chabařovice. Minulý týden odjížděl do Polska na mistrovství světa juniorů v kategorii do 250 ccm a moc se těšil na plný stadion.

Jak máš rozjeté letošní mistrovství 125 ccm?
Loňský vítěz leží v nemocnici s ošklivým zraněním v obličeji. Upadl na tréninku a motorka ho na zemi dohonila. Po pěti závodech jsem zase druhý se ztrátou šesti bodů na Poláka Marcela Studzinského.Ještě se chci o titul pořádně poprat. Najeto mám, motorka je dobrá, tak ještě trochu štěstí při startech na oválu.

Jedeš na MS poprvé. Kdo tě doprovází?
Táta a děda mi fandí, mamka raději nečte noviny. Do Polska jedu pouze s mechanikem z Chabařovic, panem Davidem Gackschem. Závodit se bude ve městě Opole v sobotu a v neděli. Na soupisce je 30 jezdců z deseti zemí. Ukrajina, Německo, Polsko, Anglie, Slovinsko, Rusko, Francie, Austrálie, Finsko a ČR. Společně se mnou tam bude ještě Filip Hájek a Patrik Mikel. Motorku mám půjčenou z Autoklubu Slaný, kde dočasně hostuji, speciální kombinézu mi půjčil kamarád Pepa Franc z Prahy.

Jak dlouho závodíš na speciálech?
Od šesti let jsem závodil v terénu, plochou dráhu jezdím tři roky.

Byly požadavky pořadatelů z Polska náročné?
Bylo toho docela dost k motorce. Kontroluje se snad všechno. Přilba, dečka pod stroj, speciální kombinéza z kevlaru, plechovka. Vyzkoušel jsem si motocykl v Divišově, šlape jako hodinky. Něco jsem už odjezdil, rozhodne se na místě, podle dráhy a formě soupeřů. V každé rozjížďce startují čtyři jezdci, jedou se čtyři kola, okruh měří 321 metrů.