Ostrava momentálně ztrácí na 9. příčce tři body na Pardubice, dvě kola před koncem je jasné, že jeden z těchto dvou celků proklouzne do play-off, pro ten druhý, vzhledem k tomu, že play-down se týká až celků od 11. místa, sezona skončí.

„Na zápas se hodně těšíme, protože soupeři jde o play-off a tak do toho jistě dá všechno,“ řekl před utkáním trenér ústeckých florbalistů Marek Vojta. „Bude to pro nás další výtečná prověrka před souboji o udržení, které nás čekají,“ pochvaluje si.

VENKU SE NEDAŘÍ

Ústí má však jeden zásadní problém. Zatímco doma posbíralo pět bodů v posledních třech utkáních a dohromady už jich nashromáždilo 13, venku se zatím nepodařilo ukořistit jediný.

„Cílem realizačního týmu je zjistit, proč se nám venku tak nedaří,“ připustil Vojta. „V sériích o udržení budeme hrát zřejmě více utkání venku, a tak je důležité, abychom toto prolomili,“ uvědomuje si. „Určitě doma hrají roli naši skvělí fanoušci, chceme ale pozorovat také přípravu hráčů na utkání, mentální stránku a další věci.“

Trenér Ústeckých si je vědom, že určitou roli může hrát i náročné cestování, vymlouvat se na něj však nechce. „Cestovat musí všechny týmy. Pokud chcete hrát na nejvyšší úrovni, tak to k tomu zkrátka patří. Myslím, že to určitou roli může hrát, ale hráči jsou na to zvyklí, bylo to takové i v 1. lize,“ dodává.

Florbalisté Ústí nad Labem ilustrační
Florbalisté sahali po výhře se Spartou, ta dostala dva nájezdy a přesilovku

Ústí už v letošní sezoně Ostravu jednou porazilo, v polovině listopadu využilo výhody domácího prostředí a zvítězilo 5:3. Jaký by tedy mohl být recept na úspěch?

„My se poslední zhruba dva měsíce soustředíme především na svou hru a nikoliv na to, co na nás přichystá soupeř,“ poodkrývá Vojta. „Víme ale, že Ostrava hraje hodně na brejky a vychází z výborné obrany. Nesmíme tedy ztrácet míčky ve středním pásmu.“

SYSTÉM PLAY-DOWN

Ústí ještě teoreticky může pomýšlet na posun na předposlední příčku, na Brno však dvě kola před koncem ztrácí čtyři body. Ačkoliv do play-down padají čtyři nejhorší celky, vzhledem k hracímu systému je každá příčka důležitá.

V play-down se totiž utkají na čtyři vítězné zápasy 11. celek se 14. a 12. celek se 13., přičemž lépe postavené týmy začínají série doma a vítězové sérií se udrží v Superlize. Poražení se utkají spolu, znovu bude začínat doma lepší celek, vítěze čeká baráž s druhým týmem 1. ligy, poražený přímo sestoupí do nižší soutěže na úkor týmu, který ji zvládne vyhrát. I 13. příčka tak může mít svou váhu.

Duel v Ostravě začíná v úterý v 17 hodin, přímým přenosem ho vysílá ČT Sport.