Krbec zazářil hned ve své první sezóně mezi muži, kdy ještě v juniorském věku zaznamenal 49 bodů v pouhých 14 zápasech 1. ligy. Dalších pět branek a 14 asistencí si připsal v play-off a výrazně tak Ústí pomohl do nejvyšší soutěže. Úspěšnou sezónu korunoval na mistrovství světa juniorů, kde v pěti zápasech zaznamenal hned devět kanadských bodů za čtyři branky a pět asistencí.

V letošní sezóně nasázel v Superlize 14 branek, k nimž přidal 28 asistencí, ani celkově 15. místo v tabulce produktivity však nestačilo na odvrácení posledního místa v tabulce. Činil se také v v play-down, ani dalších 22 bodů (6+16) ve 13 zápasech ale Ústí nespasilo. Po sestupu bylo zřejmé, že se o talentovaného mladíka strhne velký boj, tím spíš, že ústecký rodák bojuje také o místo v kádru seniorské reprezentace, která bude v prosinci pořádat mistrovství světa na domácí půdě.

„Je to pro mě nová životní výzva, která na mě klade jen ty nejvyšší nároky,“ svěřil se pro webové stránky nového zaměstnavatele Krbec. „Chci toho dokázat co nejvíc a vyhrát v příští sezóně vše, co půjde,“ řekl odvážně. „Je to začátek nové etapy, doufám, že do ní vstoupím co nejlépe. Už nyní se na Chodov i na nové spoluhráče těším!“

„Mikuláš je výborný hráč, je to pro něj posun v kariéře, což je jedině dobře,“ vyjádřil se za ústecký klub Martin Harmach.