„Soutěž je v polovině, není co vzdávat, ale rozdíly v tabulce se začínají projevovat. Prvotní cíl pokusit se o účast v play off  se asi rozplynul, ten základní, tedy záchrana, zůstává a o ten budeme bojovat," slíbil v rozhovoru pro Deník manažer ústeckého klubu Miroslav Přikryl.

Po polovině základní části máte čtyři body. Jaká je perspektiva?
Nechci zatím nic odepisovat, ale na druhou stranu buďme realisté, soutěž zase není tak dlouhá, abychom mohli v tabulce nějak skokově postoupit. Hlavním cílem je tedy záchrana.

Čeká vás nyní na Klíši tradiční sok – Aero Odolena Voda…
Je to ambiciózní, kvalitní celek. Na Odolce jsme ligu začínali, uhráli tam set a ten zápas patřil z naší strany k těm lepším. Uvidíme, jak se s tím popereme. Doma snad můžeme být optimističtější.

V úterý jste sehráli přípravný zápas v Liberci, Dukle po boji podlehli. Co utkání naznačilo?
Oběma přišlo vhod. Nám jako příprava, Dukla vyplnila dlouhou pauzu, neboť evropský pohár s italským MC Ravenna hraje až 14. ledna. My jsme v sestavě Bartůněk, Kraus, Mach, Sobek, Vodvárkové a Kořínek začali velice dobře, kompaktně na servisu a dařilo se i v útoku. Liberec nám umožnil set vyhrát, ale pak náš výkon jako obvykle klesal a postupně jsme sklouzli do podprůměru, chyb dělali v obraně i útoku…

Jaký máte z porážky 1:3 pocit?
Celkově řečeno první dva sety byly slušné, ukázali jsme v nich novoroční chuť a na ty chceme proti Odolce navázat. Výkon z posledních dvou sad by nás naopak k úspěchu určitě nedovedl.

Co je v klubu po svátcích nového? Třeba na marodce?
Zprávy nejsou extra příznivé. K marodům se nově přidal Trýzna, který má problémy s rukou po úrazu při bloku. Léčení se nám protahuje u kapitána Salona. Do začátku odvetné části nezasáhne. Naštěstí jsou už v pořádku nahrávači Sobek a Podstupka.

Povedlo se kádr posílit?
Vrací se k nám z Nymburku smečař Víťa Bartůněk, měl by doplnit kádr. Hrál první ligu, neměl smlouvu, tak jeho přesun nebyl administrativně složitý.

Příprava mezi svátky se povedla?
V porovnání s ostatními kluby byla nadstandardní. Hráči měli tréninkový plán na kondici, pak jsme se zaměřili na individuální volejbalovou techniku a vrcholem byl kemp, dvě i tři fáze denně. Bez omluv, hráči nechyběli ani z rodinných důvodů. Očekávám pozitivní dopad.

Hráčům jste k Vánocům nadělil pokuty, jaká je v týmu nálada?
Pokuty bych přímo neřekl. Ale je pravda, že výkony, výsledky a postavení v tabulce hráče před svátky nějaké peníze stálo. Jednalo se o pohyblivé odměny. To se promítlo. Atmosféra se snad zlepšila, chuť a odhodlání je.

Jaký máte v odvetné části los?
Ne moc dobrý, protože Brno a Havířov máme venku. Doma chceme porazit soupeře ze středu tabulky jako Příbram nebo Ostravu. Hlavní je dohnat ztrátu a dostat se mimo pásmo sestupu.