„Každý by měl v životě zažít alespoň jednou něco bláznivého. Jedním z takových zážitků je právě i Rainbow Run. Lidé se vrací do dětského já, hází po sobě barevný prášek, jsou happy a užívají si pozitivní atmosféru všude kolem," říká hlavní organizátor Roman Fučík s tím, že běh nemá charakter typického závodu.

MAJK SPIRIT A AFTERPARTY

„Neměříme časy, nemáme vítěze, jde nám čistě o radost z pohybu. Pět kilometrů se běží nebo jde volnou chůzí, klidně i hodinu. Připravený je také bohatý doprovodný program spolu s vystoupením slovenského rappera Majka Spirita a se závěrečnou afterparty," upřesňuje Fučík, který si Severní Terasu, kde závod bude probíhat, doslova zamiloval.

„Líbí se nám hlavně park Severní Terasy, kde se poběží velká část běhu. Také místo pro hlavní stage vypadá nádherně, je odtamtud krásný výhled na hory. S výběrem lokality jsme naprosto spokojeni," podotýká Fučík, kterého s přáním o pořádání závodu právě v Ústí oslovila sama starostka Severní Terasy Renáta Zrníková.

Záštitu nad akcí převzala i primátorka Věra Nechybová.

POBĚŽÍ I ÚŘEDNÍCI MAGISTRÁTU

„Rainbow Run připravujeme téměř rok a jsem moc ráda, že se mi ji podařilo přivést do našeho města a na Severní Terasu. Je to fenomén mezi běhy, protože v sobě spojuje sport a zábavu, radost a dobré srdce. Běžci navíc svou účastí pomohou někomu, kdo to má v životě velmi těžké. U nás v Ústí byl ostravským pořadatelem vybrán devítiletý Toníček, kterému pomohou splnit jeho velký sen," doplňuje Renáta Zrníková.

Do závodu se podle jejích slov zaregistrovali i někteří zaměstnanci zdejšího úřadu se svými rodinami nebo známými.

Věkové omezení běhu je od 0 do 99 let. Registrace do závodu probíhá předem, a to na stránkách www.rainbowrun.cz. „Už nyní máme v Ústí zaregistrováno 1200 lidí. Předpokládáme však až dva tisíce účastníků," dodává Roman Fučík.