Futsalisté Rapidu mohou být jako nováček spokojení. Dvě kola před koncem soutěže už mají jistotu, že neskončí hůř než osmí, navíc mohou ještě pošilhávat po čtvrté příčce. V pátek se od 20 hodin představí v derby na palubovce Baníku Chomutov.

ZÁPAS NEMÁ FAVORITA

„Očekávám pěkné utkání se slušnou diváckou návštěvou. Je to derby, o kterém se říká, že nemá favorita, takže myslím, že půjde o vyrovnaný zápas,“ řekl před zápasem předseda Rapidu Matěj Čapek. Ten může být s dosavadním průběhem sezony spokojený. Ústí se drží na 7. příčce, ovšem pouze s dvoubodovou ztrátou na čtvrté místo.

„Neměli jsme před sezonou žádné konkrétní cíle, nicméně start jsme měli výborný a vypadalo to lépe. Dá se tak říct, že jsme trošku zklamaní,“ líčil. Vzápětí ale pohotově dodal: „Určitě to ale není žádná tragédie. Jsme především rádi, že hráli mladí hráči, kteří sbírali zkušenosti, a mohli jsme hrát v klidu bez zbytečného stresu o záchranu soutěže.“

Galerie ze zápasu 18. kola 2. futsalové ligy.Rapid Ústí n. L. vs. GMM Jablonec n. N. Foto: Deník/Rudolf Hoffmann
FOTO: Rapid nejspíš v přestřelce přišel o medaile

Ústečtí však momentálně neprožívají úplně povedené období, ve 2. lize prohráli třikrát v řadě, navíc neuspěli ani ve finále okresního poháru. Tým navíc prakticky po celou sezonu trápí marodka.

„Po porážce s Chotěboří na nás padla trošku deka a zatím se nám ji nedaří setřást. Nepřidalo tomu ani pohárové utkání, kde se navíc vážně zranil Víťa Sedláček, který nám bude citelně chybět,“ litoval Čapek.

DLOUHODOBÁ ZRANĚNÍ

Zdravotní problémy trápily Rapid celý rok, dlouhodobé zranění Kliera, Virta, Čapka, Macha, nyní bude zhruba rok mimo hru také talentovaný Sedláček. „Musíme zapracovat na fyzické kondici i regeneraci a lépe skloubit futsal s velkým fotbalem, v němž řada našich hráčů rovněž působí,“ dumá Čapek, jak tento neduh pro příští ročník odstranit.

Problémy před dnešním derby ještě narostly po zbytečném vyloučení Sloupa v posledním domácím zápase s Wizards Praha, které navíc Rapid v závěru v oslabení ztratil 3:4.

„Zápas bohužel rozhodla naše nedisciplinovanost, šlo o druhou žlutou kartu, která byla navíc úplně zbytečná. V závěru jsme také neproměnili desetimetrový kop,“ připomněl předseda Rapidu. I přesto se hráči Ústí pokusí ještě zabojovat o lepší pozice. „Samozřejmě že bychom čtvrté místo brali, pod tlakem ale nejsme.“

Rapid by také mohl v budoucnu rozšířit základnu sportů v Ústí. Jeho trenér Martin Dlouhý se totiž nedávno stal trenérem reprezentace v plážovém fotbale, který by rád přivedl i do Ústí.

Rapid Ústí. Ilustrační foto.
FOTO: Ani tři branky Dominika Dvořáka nestačily. Rapid jen remizoval s Plzní 5:5

„Nějaká snaha tu je, vše je ale zatím v začátcích,“ řekl Čapek. Ten se nebojí, že by mohlo další angažmá Dlouhého Rapid oslabit. „K nějakým termínovým kolizím možná dojde, to budeme ale řešit, až to nastane. Myslím, že to nebude nic vážného“ uzavřel.