Utkání začalo pro Rapid výborně, už ve druhé minutě ho poslal do vedení Sloup, ještě v první půli si Ústečtí vypracovali tříbrankové vedení. To ještě znásobili po změně stran, domácí dokázali korigovat pouze brankou na 1:4.

Jedinou, za to však možná vcelku výraznou komplikací pro Rapid je ztráta brankáře Votavy, který viděl v utkání dvě žluté karty a dvě minuty před koncem byl za rozhodnutého stavu 5:1 pro svůj tým vyloučen.

Do branky tak kvůli absenci druhého brankáře Ústí musel kanonýr Dominik Dvořák, Liberec v nabízené početní převaze odvolal brankáře a riskl hru pěti proti třem. Míč ale zachytil právě brankář Dvořák a ranou přes celé hřiště prokázal svůj gólový instinkt a upravil na konečných 6:1 pro Rapid.

Futsalisté Rapidu Ústí nad Labem v zápase s Hradištěm. Mladý brankář Opálecký
Futsalový Rapid posiluje, těží z výprodeje Litoměřic

Dvořák se tak stal letos již třetím hráčem Rapidu, který dokázal z pozice brankáře skórovat, před ním to dokázali ještě patnáctiletý Džužda, v minulém kole pak v power play i Tomáš Votava. Čtyřmi body se na výhře opět podílela litoměřická posila Petr Tichý.

„Se čtvrtou výhrou v řadě jsme maximálně spokojení, jedná se o vylepšení loňského startu do 2. ligy,“ řekl po utkání předseda Rapidu Matěj Čapek. V dalším kole zamíří Rapid potřetí v řadě ven, tentokrát ho bude čekat těžká prověrka na palubovce Českých Budějovic.

Házenkářky ústeckého Spartaku (v bílém) doma podlehly lídrovi soutěže z Českých Budějovic těsně 29:32. HK Spartak Ústí nad Labem. Foto: Deník/Rudolf Hoffmann
FOTO: Ústecká házená stoupá vzhůru