„Vzhledem k průběhu zápasu je to pro nás cenný bod, ale co se výkonu týče, zas tak dobré to nebylo,“ řekl hrající místopředseda klubu Matěj Čapek. Utkání mělo podobný scénář jako domácí duel s Českou Lípou. Rapid v poločase prohrával 1:3, za domácí se prosadili i bývalí hráči ústeckého celku Tomáš Vobořil a Jiří Novotný.

Důležité okamžiky druhé půle se udály až v jejím závěru. Rapid opět sáhl velice brzo ke hře bez brankáře, tu zužitkoval jako první Tomáš Jelínek, jenž snížil na 2:3. Liberečtí dokonce zahodili desetimetrový kop, minutu a půl před koncem tak přišel trest, na 3:3 srovnal v pokračující powerplay Martin Gajdoš.

GÓL Z POSLEDNÍ AKCE

Radost však svěřencům Martina Dlouhého vydržela pouhých 20 sekund, ani gól minutu před koncem však nováčka soutěže nepoložil. Šest vteřin před koncem dostali Ústečtí příležitost přímého volného kopu zhruba z deseti metrů, zkušený Dlouhý, si vzal oddechový čas a svým svěřencům zcela přesně nakreslil signál, z nějž nakonec Jelínek dotlačil míč do domácí sítě.

Rapid znovu potvrdil, že mu jdou spíše druhé poločasy. „Chtěli jsme navázat na druhé poločasy s Teplicemi či Lípou, znovu se nám to ale povedlo až po změně stran. Chybělo nám více pohybu a agresivity. Liberec na tom byl podobně, ale my se jeho tempu bohužel přizpůsobili,“ dodal Čapek.

Toho potěšily alespoň další ligové minuty pro odchovance. Jednu z branek zapsal šestnáctiletý Jiří Zápotocký, pro nějž to byla již druhá trefa v nejvyšší soutěži, asistoval mu další mladík Dan Hajaš.

1. FUTSAL LIGA, 16. kolo:
FTZS Liberec – FC Rapid Ústí nad Labem 4:4 (3:1)
Branky a asistence: 4. Vobořil (Janáček), 18. Žoček (Benek), 19. Novotný (Žampa), 40. Žoček (Benek) – 15. Zápotocký (Jelínek), 34. Jelínek (Rozboud), 39. Gajdoš (Rozboud), 40. Jelínek.
Rozhodčí: Černý – Cichra. ŽK: Klečka, Koc (oba Ústí). Hráno bez diváků.
FTZS Liberec: Plechatý (Vogt) – Novotný, Šisler, Žampa, Janáček, Benek, Žoček, Vobořil, Henzl, Janouš, Bína, Vrabec. Trenér: Benek.
FC Rapid Ústí nad Labem: Votava (Klečka) – Koc, Hajaš, Macháček, Jiří Zápotocký, Gajdoš, Jelínek, Rozboud, Ostrák, Jaroslav Zápotocký, Zajíček, Čapek. Trenér: Dlouhý.