Ústečtí přivítali na své palubovce celek z elitní čtyřky, proti němuž se brzy dostali do vedení. Brno však dokázalo průběh otočit, tým Tomáše Galii pak reagoval i na vyrovnání Severočechů na 2:2. Dělbu bodů tak zajistil až v závěru Tomáš Vobořil, jehož parádní ulicí uvolnil David Černý.

„Po prohraném prvním poločase jsme se ve druhé půli snažili více rozhýbat hru a zhruba od 30. minuty jsme postupně zvyšovali tlak a vytvářeli si šance. Podařilo se nám ale proměnit pouze jednu,“ líčil po utkání domácí lodivod Martin Dlouhý. „V tlaku jsme pokračovali až do konce zápasu, další gól se nám ale vstřelit nepodařilo. Dělba bodů je podle mého názoru zasloužená,“ dodal.

„První půle byla herně vyrovnaná. Vytvářeli jsme si dost šancí, které jsme bohužel neproměňovali. V druhém poločase jsme zvyšovali tlak, který vyústil v konečný výsledek 3:3,“ souhlasil kapitán Rapidu a autor první branky Martin Gajdoš. Ten pochválil i výkon brankáře Jana Grümanna, jenž si odbyl premiérový start v ústeckém dresu.

Slovan Ústí - Kobra Praha, 2. liga 2023/2024
Slovan to dokázal! V souhře s ostatními výsledky si zajistil play-off

Soupeř nejtěžšího kalibru čekal na zatím skvěle hrající Baník Chomutov, který se jako nováček drží na páté pozici. Do jeho haly totiž zavítal jeden z tuzemských kolosů z Chrudimi. Hosté neponechali nic náhodě, od začátku trestali sebemenší chyby svého hostitele a nakonec si dokráčeli pro pohodlné vítězství 13:3.

„Chrudim potvrdila roli favorita. Do utkání jsme vstoupili špatně, a hned v první minutě jsme dostali gól. Hosté využívali svých brejků z našich chyb, druhý poločas se odehrál ve stejném duchu,“ dodal stručný souhrn autor dvou chomutovských branek Daniil Dolechek.

Drama nakonec zvládl favorit pražští Lvi (v červeném), kteří vyhráli v Ústí nad Labem 3:2. Foto: cvf.cz/Jana Zlámalová
Poslední drtil lídra. Ústí sahalo proti Lvům po volejbalové senzaci, má jen bod

CHYBÍ BRAZILCI

Tah s riskem bez brankáře po celé utkání vůbec nevyšel Kadani, která si odvezla debakl 1:7 z palubovky Liberce. „Vsadili jsme na powerplay, jíž jsme trénovali, bohužel nám v utkání nevycházela a vracíme se s nulovým bodovým ziskem,“ posteskl si kadaňský Jaroslav Holman. Hostům citelně chybí Brazilci, kteří už nenastoupili ani v Mělníku, zejména absence Caia, který má bilanci 17 branek a 14 asistencí, jde znát.

„Byli jsme kvalitativně připravení. Proti Chomutovu jsme se trápili v zakončení, ale nyní jsme to napravili víc než dobře,“ přidal liberecký pohled brankář Dominik Vogt, jenž si sám připsal jednu trefu do prázdné klece hostů.