Ústečtí se museli obejít hned bez několika hráčů, asi nejcitelnější absencí byla ztráta kanonýra Tomáše Jelínka. I proto se vůbec poprvé v letošní sezóně objevil na střídačce v dresu i velezkušený trenér Martin Dlouhý. I přes značné oslabení měl Rapid znovu lepší vstup do utkání, úvodní branku vstřelil v 5. minutě Zajíček, jenže domácí ještě do poločasu i díky pokutovému kopu otočili na 2:1.

Po změně stran ale přišel obrat i na druhé straně, Petr Výborný v pádu a Karel Rozboud z brejku vrátili vedení Severočechům. Jenže Rapid opět potopily standardní situace. Deset minut před koncem Brno srovnalo z rohového kopu, dvě a půl minuty před koncem nevyužil desetimetrový kop za šestý faul domácích Petr Výborný.

Naopak na druhé straně uspěl v protiútoku o chvíli později Cenek, jenž následně z přímého kopu nachytal střelou mezi nohy Votavu a zkompletoval hattrick. Hosté ještě zkusili v posledních sekundách risk bez brankáře i s Dlouhým na palubovce, ovšem na jejich souhře se výrazně podepsaly ztráty klíčových hráčů z tradiční pětice a Rapid si tak ani nevytvořil žádnou vážnější příležitost.

Další utkání čeká Rapid o tomto víkendu, kdy přivítá na domácí palubovce České Budějovice.

Futsal, 1. FUTSAL LIGA, 11. kolo dohrávka:
Žabinští Vlci Brno - Rapid Ústí nad Labem 5:3 (2:1)
Branky a nahrávky: 8. Cenek (Hanuš), 17. Starý (pen.), 29. Kratochvíl (Mezník), 38. Cenek (Chráscina), 39. Cenek – 5. Zajíček (Rozboud), 22. Výborný (Tichý), 27. Rozboud.
Žabinští Vlci Brno: Večeřa (Pšurný) – Chroust, Kratochvíl, Svoboda, Starý, Hansl (C), Trbušek, Mezník, Cenek, Havlín, Hanuš, Hromek, Chráscina
Rapid Ústí nad Labem: Votava (Džudža, Mrázek) – Macháček, Tichý, Výborný, Gajdoš, Koc, Rozboud, Zajíček, Zápotocký Ja., Zápotocký Ji., Dlouhý (C)