Do hlavní soutěže se dostalo dvaatřicet nejlepších, kde nechyběli i tři domácí borci, Patyk, Sláma,Červinka. Na oranžové antuce se moc snažili, do finále se však dostali jíní ranaři a byla to bitva televizních kvalit.

Nasazená jednička Antonín Štěpánek z 1. ČLTK Praha o pěkný pohár však nehrál. Prohrál v semifinále. Závěrečný duel obstarali Marek Dubský (3) z SK Hamr,z.s. a Dominik Bartoň (2) z TK Agrofert Prostějov. Oba hráli skvělý celoplošný tenis, po dvou hodinách byl spokojenější ten vyšší. Třetí ročník ústeckého turnaje vyhrál Marek Dubský 7:6, 6:4.

Před tenisovou klubovnou na Bukově v pátek dopoledne nebylo narváno, pár odborníků tam ale bylo. Jedním z nich byl i tatínek pozdějšího vítěze Arnošt Dubský.

FINÁLE BYLO OZDOBOU TURNAJE

„Tohle finále bylo skutečně ozdobou celého turnaje. Především první set se musel všem líbit. Dominik vedl 4:1 a sázel do kurtu tvrdé míče přesně k lajnám. Kluci se dobře znají, věděl jsem, že to není konec. Stačilo pár přesných kraťasů, syn se zdravě vyhecoval a najednou to bylo 4:4. Potom to byl parádní tenis, žlutý míček vydržel ve vzduchu i čtyřicet výměn. Nakonec rozhodovala zkrácená hra (tiebreak), kterou vyhrál Marek 8:6.Pokud si někdo myslel, že to Dominika Bartoně zlomí, byl na velkém omylu. Je to neskutečný dříč! Ve druhém setu prohrával už 0:3, ale stále bojoval o každý míček. Zase to bylo 4:4 a oba kluci toho měli plné zuby. Syna dokonce chytla křeč do pravé nohy a chvilku se nehrálo. Po krátkém ošetření se pokračovalo dál a zase to byla neskutečná honička.Přesně nevím, jak dlouho se hrálo, ale bylo to pěkné a dlouhé utkání. Jenom to tady zabalíme a zítra už budeme hrát oblastní přebor. Každý víkend někde jinde, ale kluk žádné úlevy ve škole nemá, chodí na gymnázium a prozatím to zvládá bez problémů," popisoval situaci hrdý otec a po chvilce pokračoval dál.

„Tenis je krásný sport, ale také nesmírná dřina. Nejen u těchto kluků rozhoduje psychika, jeden chybný míč může rozhodnout utkání. Tady bylo sedmdesát mladých tenistů a všichni chtěli vyhrát. Konkurence je každým rokem větší," doplnil odborník a poplácal syna po zádech.

Ve stejný den se hrálo i finále čtyřhry. Křípský/ Lušovský - Čtverák/ Pechala 6:3, 6:0.