V některých chvílích to připomínalo hru kočky s myší, ovšem Ústí nelze upřít snahu ani fakt, že místy, zvlášť když hosté polevili, byli domácí vyrovnaným, možná i lepším týmem. Jenže už po první části ztráceli 0:3, úvod druhé třetiny ukázal obrovský rozdíl.

Chodov vstřelil během tří minut tři branky a odskočil už na 6:0, domácí trenér Vojta musel reagovat oddechovým časem. Až v závěru prostředního dějství se zvládli prosadit i jeho svěřenci, Täuber snižoval na pětibrankový rozdíl.

Třetí perioda však byla jiné kafe! Ačkoliv na první branku Krbce dokázal ještě reagovat Pražan, Ústí v rozmezí 21 sekund vstřelilo dvě branky a rázem to bylo jen o tři góly. Jenže Chodov znovu zabral, byť přežil ještě ránu Ústeckých, kterou zastavilo břevno, dokázal během čtyř minut vstřelit další tři branky, zkompletovat desítku a definitivně zlomit odpor Ústí.

V závěru zápasu dal domácí trenér příležitost i nadějnému mládí ústeckého florbalu, na hřiště se tak podíval mimo jiné sedmnáctiletý Esterka. Skóre se i přes šance na obou stranách ale nezměnilo, hosté si tak odvezli zasloužené vítězství.

To potvrdil i domácí trenér Marek Vojta: „Hra Chodova pro nás může být inspirací. Soupeř zaslouženě zvítězil,“ nehledal výmluvy. „Jsem alespoň rád za pasáže, kdy jsme dokázali zvládnout dělat kvalitně jednoduché věci,“ dodal trenér týmu, který i přes zlepšující se herní projev stále zůstává přikován na dně superligové tabulky.

Florbal Ústí - Chodov 4:10 (0:3, 1:3, 4:4)
Branky Ústí: 38. Täuber (Kužel), 41. Krbec, 44. Kolstrunk (Krbec), 45. Kopecký (Procházka). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 316.