V základní části jste byli třetí. Jak umístění hodnotíte?
Jsme spokojení. Chtěli jsme hlavně v play off začínat doma, což se povedlo. Ani jsme nepřemýšleli nad tím, koho dostaneme.

Nakonec jdete ve čtvrtfinále na Plzeň. Jak se vám proti nim vedlo v základní části?
Doma jsme vyhráli 4:1 a u nich prohráli 1:4. Venkovní zápas ale moc neodpovídal, dostali jsme hloupý gól, kdy i náš brankář přiznal, že se mu sekl beton. Další gól byl pak do prázdné. Jinak to byl ale vyrovnaný duel, v první části jsme měli i více ze hry.

Čtěte také: Senzace! Elba skončila třetí a v play off jde na Plzeň

Co víte o soupeři před play off a jak se na ně připravíte?
Musíme být hlavně disciplinovaní a nenechat se vylučovat, protože oni v přesilovkách umí zahrozit. V play off budou rozhodovat právě početní výhody a každá chybička. Musíme se na to dobře připravit, nacvičit si přesilovky a standardní situace.

Jaká je před startem play off nálada v kabině?
Všichni už se na to moc těšíme. Už jsme si koupili i růžové izolepy na hokejky. Věříme, že nás přijde podpořit hodně diváků a pomohou nám k postupu.

Růžové izolepy?
Původně jsme chtěli mít modro-bílé v klubových barvách, ale Jirka Petružálek to spletl (smích). Takže z toho bude taková komická růžová. Ale třeba tím soupeře rozhodíme. Naštěstí budeme mít alespoň modro-bílé tkaničky do bot.

PROGRAM SÉRIE:1.4. (16.00) Elba DDM - Plzeň
2.4. (11.00) Elba DDM - Plzeň
8.4. (16.00) Plzeň - Elba DDM

Případný 4. zápas:
9.4. (11.00) Plzeň - Elba DDM

Případný 5. zápas:
12.4. (17.30) Elba DDM - Plzeň

A určitě i dlouhé vousy, že?
Ano. Já osobně už si je pěstuju delší dobu, někdy od listopadu nebo prosince. Mám to jako motivaci, shodím je až jestli se dostanu do konečného výběru reprezentačního týmu pro mistrovství světa.

Je pro vás tedy důležité dojít v play off co nejdále i z hlediska reprezentačního dresu?
Určitě. Chceme dojít co nejdále, aby byla šance ještě větší. Já, Petr Švanda, Michal Hubený i Ríša Peschout máme o motivaci postaráno, chceme se dostat na mistrovství a když postoupíme přes Plzeň, tak se naše šance zase o něco zvednou.

Jak velkou výhodou je fakt, že play off začínáte doma?
Když se hraje na tři vítězné zápasy, tak je to velká výhoda. Musíme ale oba domácí zápasy zvládnout. Tím bychom dostali Plzeň pod velký tlak. Doufám, že se nám to povede.

Jak vůbec hodnotíte základní část soutěže?
Vždycky když jsme měli na dosah bednu, tak se nám zápasy nepovedly. Přišlo to až v posledním víkendu, kdy už jsme s tím nepočítali. Čekaly nás totiž těžké zápasy na Kovu a doma s Kertem, který má nejofenzivnější tým v extralize.

Vám se je ale podařilo ubránit a zvítězit 2:1…
Řekli jsme si, že musíme jít do zápasu ze zajištěné obrany a hrát stylem, který chceme produkovat v play off. Nesmíme dostávat moc gólů a musíme zlepšit přesilovky. S tím nám pomůže Karel Kubát, který doplnil náš tým. Má neuvěřitelnou střelu a obrovský přehled. Kádr je široký, máme asi dvacet hráčů, což se může hodit ve chvíli, kdy přijdou zranění.