Ke zlaté medaili v kategorii jednotlivců přidal Polanský další dva nejcennější kovy ve čtyřhře a soutěži družstev. Ve smíšené čtyřhře pak vybojoval stříbro! „Byl to pro mě nejúspěšnější šampionát v dosavadní kariéře, je to nádhera," povídal mladý talent českého stolního tenisu.

Sám přiznal, že když odjížděl na mistrovství Evropy do Ostravy, o podobném úspěchu se mu ani nesnilo. „Když šampionát startoval, rozhodně jsem si nemyslel, že bych mohl mít tři zlaté a jednu stříbrnou medaili. Počítal jsem s tím, že bych mohl uspět v mixu, tam jsme totiž byli nasazením párem. S medailí ze singlu jsem ale nepočítal," přiznal ústecký mladík.

V ostravské hale ho překvapila především bouřlivá atmosféra při turnaji jednotlivců. „V družstvech, v semifinále i finále, panovala v hale taková hokejová atmosféra. V singlu to ale bylo naprosto super, přišlo hodně diváků a všichni hodně fandili," pochvaloval si Tomáš Polanský.

I díky senzačním divákům nakonec ve finálovém souboji porazil Rusa Maxima Chaplygina jasně 4:0 na sety. „V singlu pro mě bylo určitě nejtěžší získat medaili. V deblu, družstvech nebo mixu může bod uhrát i někdo jiný. Ale v singlu si ho musíte uhrát sám," vysvětloval Polanský.

I proto svůj životní úspěch hned po skončení šampionátu oslavil. „Ale byla to jen taková malá oslavička s mým osobním trenérem a rodiči."

Příprava na šampionát byla dlouhá, s reprezentačním týme absolvoval Polanský hned tři soustředění. „Závěrečné bylo společně s juniory, juniorkami a kadetkami. Předtím jsme trénovali jen s juniory," prozradil zajímavost.

Ani přes obrovský úspěch, kterého v Ostravě dosáhl, ale rozhodně motivaci do dalších let neztrácí. „Příští rok budu hrát v juniorech a tam budu začínat od začátku. Nebudu mezi nasazenými a určitě nebudu tak silný jako v kadetech. Určitě se ale pokusím navázat na své úspěchy v kategorii kadetů a pokusím se vybojovat další velké medaile," plánuje mladík, který přímo v dějišti šampionátu oslavil patnácté narozeniny.

Už v tomto věku ale vstoupil do dějin juniorského mistrovství, takovou sbírku medailí doposud nikdo z českých hráčů nezískal. „Vím, že už někdo dokázal získat čtyři medaile na jednom mistrovství, ale tři zlata a jedno stříbro, to se asi ještě nikomu nepodařilo," uzavřel Polanský.