Ačkoliv byl Sajin posledním podepsaným cizincem, do Ústí nad Labem dorazil jako první, o týden dřív, než trio Američanů. Jenže po vystoupení v Děčíně musel na kobereček, trenér Pištěcký dokonce volal jeho agentovi, a na povrch vyplynulo, že podkošový hráč má v Ústí zkušební lhůtu. Ta vypršela 31. srpna. "Od toho pohovoru maká a nemám s ním problém, každý trénink se zlepšuje," hlásil po páteční přípravě s USK Praha Pištěcký.

Trenéra tak zřejmě přesvědčil, zbytek vedení ale stále váhá. "Čeká nás volný víkend, už nic neukáže, ale ač není rozhodnutí jen na mně, já o něj stojím," řekl ještě ústecký trenér. Šéfové ústeckého klubu se proto rozhodli dát Sajinovi další čas na to ukázat, že může být platnou posilou. "Rozhodli jsme se mu prodloužit zkušební období o týden," oznámil generální manažer Tomáš Hrubý.

Pro Balkánce to znamená tři další zápasy na to, se předvést, nečeká ho však nic lehkého. Ústí si zahraje na kvalitně obsazeném turnaji s Nymburkem, Olomouckem a Gliwicemi, o víkendu bude hostit nevyzpytatelný Kolín.

Pokud by nakonec vedení nepřesvědčil, čeká kouče Pištěckého těžký úkol. Liga totiž startuje už 12. září a Ústí by muselo urychleně sehnat nového čahouna.