Šálek vyrazí 28. května do Sheffieldu, kde se střetne s devětadvacetiletým domácím borcem Kashem Alim. V zápase vypsaném na deset kol bude ve hře evropský titul IBF v těžké váze.

Šálek se postaví zkušenému Angličanovi, který má na kontě 18 výher (9 K.O.), padl jen jednou. Ve větovém ratingu BoxRec.com mu patří 101. příčka, na domácí scéně je číslo dvanáct. Čech se tím ale zastrašit nenechá.

„Já si nejedu do Sheffieldu pro zkušenou, ale pro výhru. Beru to jako zlomový zápas své kariéry. Zápas, ve kterém ukážu, že na velkou scénu mám,“ má jasno Šálek, který se pyšní bilancí 15-2 a 13 zápasů končil K.O.

Pořízek Ali na sebe upozornil v roce 2019. Souboj v Liverpoolu s krajanem Davidem Pricem psychicky nezvládl a soupeře několikrát kousl, za což byl diskvalifikován.

„Věřím si. A kousání se nebojím, ale asi by mi záleželo na tom, kam by mě chtěl kousnout,“ vtipkoval Šálek na webu profiboxing.cz.

I jeho trenér Lukáš Konečný věří ve vítězství, jinak by mu zápas v Anglii nevyjednal. „Zápas jsem zařizoval já, rozhodl jsem se, že musí vyjet ven a trochu zariskovat. Domácí prostředí a role favorita mu nesedí. Dohodli jsme se, že mu najdu souboj, kde bude mít šanci na výhru, ale nebude favorit,“ prozradil Konečný. „Podle mě je Ali přeceňovaný a Tomáš ho v mých očích musí porazit. Je lepší.“