„Jsem rád, že se mi povedlo načasovat vrchol mé formy přímo na republikový šampionát,“ neskrýval spokojenost 23letý talent, který skončil v minulosti v hale třikrát stříbrný. „Samozřejmě, že mám radost. Letos jsem cítil, že mám zatím asi největší šanci, protože jsem vedl tabulky a vyhrál všechny předchozí závody. A konečně to vyšlo.“

Hlavním cílem nyní bude pro závodníka ústeckého AC připravit se na letní mistrovství republiky, které bude už v polovině června. „A také splnění limitu na mistrovství Evropy,“ přál by si Ščerba účast na srpnových závodech v Mnichově.

Bez šance rozhodně není. Zlatým skokem totiž výrazně přeletěl požadovanou hranici. „Troufnu si říct, že to bylo i někde kolem 5,55 nebo 5,6, odhadoval předseda AC Ústí Miroslav Vachuta. I proto bylo Ščerbovi líto, že, ačkoliv nemusel, nezdolal následnou výšku 550 centimetrů. „Mrzí mě to, protože jsem pak mohl jít ještě výš. Předchozí skok se mi opravdu vydařil a věřil jsem, že mohu skočit hodně vysoko,“ svěřil se.

DALŠÍ ÚSTEČTÍ ATLETI BEZ MEDAILÍ

Republikového mistrovství dospělých se účastnili i tři další Ústečané. Koulař Vratislav Bejček (AC Ústí) bojoval srdnatě o elitní osmičku, po výkonu 15,26 metru mu na postup do finále chybělo pouhých 12 centimetrů a musel se spokojit s devátou příčkou.

Dvě želízka v ohni měl také ústecký USK Provod, i jeho závodníci ale zůstali před branami finále. Trojskokan Martin Veselý předvedl tři takřka totožné pokusy (13,69, 13,74 a 13,74) a nakonec obsadil konečnou jedenáctou pozici.

Půlkař (800 metrů) Jiří Janeček skončil ve druhém rozběhu pátý (1:55,88), na postup do bojů o medaile mu chyběly dvě vteřiny.