Stáli sice na pokraji historického úspěchu, v rozhodující páté čtvrtfinálové bitvě na půdě pražského Startu 98 ale podlehli 1:2 po samostatných nájezdech a postup si tak vybojovali domácí hráči.

„Samozřejmě jsme zklamaní, ale pokaždé se snažím hledat hlavně ty pozitivní věci. A těch bych teď našel hromadu. Sehráli jsme parádní sérii, předváděli výborné výkony. Navíc jsme dokázali pobláznit lidi kolem. Po vyřazení jsem viděl i nějakou tu slzičku u našich mladších fanoušků. Kluci jim přirostli k srdci, mají v nich vzory a to mě těší," řekl po vyřazení trenér Ústečanů Tomáš Syryčanský.

V posledním duelu jste prohráli až na nájezdy. Vyrovnanější už série být nemohla…
To je pravda. Bohužel jsme v téhle hale měli opět smůlu. Do Prahy jsme přijeli kvůli koloně pozdě a prvních deset minut to vypadalo, že jsou kluci ještě v autobuse. Vypadali jako ospalí, byli nervózní. Máme mladý tým a většina hráčů nikdy takový zápas nehrála, nikdy nebyli pod takovým tlakem.

Možná i proto jste brzy inkasovali první branku…
Byl to nešťastný gól. Míček propadl od mantinelu a pomalu se dokutálel až do brány… Pak jsme se ale zvedli a měli jsme spoustu šancí. Jenže proti nám stála zeď. Domácí gólman měl svůj den. Pak jsme ubránili pětiminutové oslabení, což nás nakoplo. Když už to vypadalo, že to skončí 1:0, dali jsme gól při power play. Rázem jsme byli na koni a měli další šance v prodloužení. Ty jsme ale neproměnili a šlo se do nájezdů.

Ve kterých jste neuspěli…
Nájezdy jsou loterie. Jejich gólman navíc pravidelně jezdí na MČR v nájezdech, které pořádáme v Krupce. Věděl jsem, že nájezdy umí a že to bude těžké. Nakonec nám dali o dva góly více, to se stává.

Přesto jistě hodnotíte letošní sezonu jako úspěšnou, že?
Samozřejmě. I přes výkyvy v základní části jsme play off sehráli na jedničku. Pro mladé kluky je to obrovská zkušenost. Kdybychom postoupili, možná by jim narostly nosánky. Takhle je to posílí. Navíc mě potěšila slova chvály od rozhodčích. Zápas pískali sudí, kteří rozhodovali poslední dvě finále mistrovství světa a ta slova od nich, že jsme odehráli výborný zápas, mají velkou váhu.

Co říci k výkonům Viktora Kopeckého, vašeho hlavního lídra?
Viktor byl moc zklamaný, byl zvyklý na góly a body, ale v tomhle utkání neměl tolik prostoru. Byl z toho špatný, tak jsem ho na střídačce hecoval. Udělal pro to maximum . Porážku bral asi i na sebe, ale je potřeba říci, že hrál celou sezonu fantasticky.

Který ze semifinalistů podle vás nakonec postoupí do extraligy?
Z té čtyřky to může být kdokoliv. Ale stejně to bude mít ten tým, který postoupí, v extralize strašně těžké. Rozdíl mezi první ligou a nejvyšší soutěží je obrovský. Přál bych to Litvínovu, ať si to vyzkouší a nebo České Lípě, kvůli jejich skvělým fanouškům.

Start 98 – Florbal Ústí 2:1 po nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0) Branky: 10. Řehulka, nájezd Piňos – 59. Mareš. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:1, navíc Vojta (ÚL) 5 minut. Bez využití. Střely: 33:36. Diváci: 265. Konečný stav série: 3:2.
Florbal Ústí: Hlava – Pavelka, Kužel, Glatz, Kolstrunk, Nikolič, Vojta, Stummer, Kopecký, Kučaba, Sattler, Grosse, Svoboda, Mareš, Štorek, Nergl, Huslička, Horák. Trenér: Syryčanský.