Ústečtí florbalisté vstupovali do série s Českou Lípou jako outsider, přesto dokázali v obou úvodních zápasech na hřišti favorizovaného soupeře zvítězit. Ve třetím utkání v hale Slunety to nevyšlo, druhý domácí mečbol už ale Ústí využilo a po výhře 6:5 v prodloužení mohlo slavit!

„Zápasy byly hodně těžké. Rozhodla naše vůle postoupit, týmově jsme hráli prostě skvěle. Hlavně v těch prvních zápasech u nich, dokázali jsme se na hru koncentrovat celých šedesát minut. A znovu se potvrdilo pravidlo, že poslední krok je nejtěžší," zhodnotil celou sérii útočník Jakub Kolstrunk.

A byl to právě on, kdo zařídil Florbalu Ústí historický postup do semifinále. Parádní střelou v prodloužení čtvrtého zápasu propálil vše, co mu stálo v cestě! „Jsem za to moc rád. Je super, že chodí i hodně lidí, atmosféra je pak úplně jiná. I Česká Lípa tu měla hodně fanoušků," pochvaloval si devatenáctiletý Kolstrunk.

Padl divácký rekord

Na obě čtvrtfinálová střetnutí v Ústí nad Labem zavítala necelá tisícovka diváků, v sobotu dokonce padl rekord – 569 diváků, více lidí na florbale v Ústí nikdy nebylo. „Při zápasech jsme se výborně bavili a diváci určitě taky," pochvaloval si na webu Český florbal domácí kouč Marek Vojta a přidal své postřehy k sérii:

„Na první ligu to byla nesmírně kvalitní série, kde se střetly týmy s velkým potenciálem. O našem postupu rozhodla taktická a především mentální připravenost, síla týmu a větší využívání předností a potenciálu našich hráčů," dodal trenér.

Severočeši se nyní začnou chystat na semifinále, jméno svého soupeře se ale dozví až ve středu. Série pak začne o víkendu na hřišti soupeře.

Jan Pechánek

1. liga mužů – čtvrtfinále: Florbal Ústí – Česká Lípa 4:10 (1:4, 2:2, 1:4) Branky Ústí: Schuschwary 2, Koník, Kolstrunk. Rozhodčí: D. Bezucha, M. Bezucha. Vyloučení: 0:2, navíc Vnuk 5 minut. Využití: 1:0. Střely: 31:26. Diváci: 569. Stav série: 2:1.
Florbal Ústí – Česká Lípa 6:5 pp (1:1, 4:0, 0:4 – 1:0) Branky: Kolstrunk 2, Glatz, Novák, Štorek, Kužel. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Střely: 46:35. Diváci: 350. Konečný stav série: 3:1.
Florbal Ústí: Hlava, Stránský – Pavelka, Kužel, Glatz, Pojar, Kolstrunk, Vojta, Stummer, Kučaba, Sattler, Kopecký, Semerád, Filipec, Jiří Mareš, Schuschwary, Jaroslav Mareš, Koník, Kühnel, Šafařovský.