V základní části extraligy obsadili historickou pátou příčku a poprvé v dějinách klubu se probojovali do play off.

V Havířově, na stolech favorita, se v první čtvrtfinálové bitvě vzepřeli prognózám a zvítězili 4:2. Jejich sen o postupu do semifinále tak začíná mít stále reálnější obrysy.

Havířov porazili poprvé

„Je to famózní výsledek, obrovské překvapení. Havířov jsme dosud nikdy neporazili. Celý mančaft odvedl fantastickou práci," radoval se trenér Slavoje Josef Braun po výhře na půdě favorita.

Severočeši přitom v Havířově neměli na růžích ustláno. V první dvouhře podlehl Polanský Čihákovi a vzápětí nestačil Seibert na domácího Beneše.

„Prohrávali jsme 0:2 na zápasy a byli jsme psychicky hodně dole. Přitom Tomáš Polanský vedl ve čtvrtém setu už 10:5, nakonec ho ale ztratil. Mohlo se to vyvíjet úplně jinak," povídal Braun.

Obrat zahájil Štěpánek

Ve třetí dvouhře poté vykřesal jiskřičku naděje pro Ústí David Štěpánek, který porazil Fígeľa. A karty se začínaly obracet. „Výhra Davida nás postavila zpátky na nohy. Senzaci dokonal v posledním zápase Seibert, když i se štěstím porazil Fígeľa," vyprávěl kouč Slavoje.

„Výhra má pro nás velkou cenu, vyhráli jsme u favorita, navíc Štěpánek i Seibert hráli se zraněním. Je vidět, že kluci chtějí, bojují. A ten obrat nám psychicky pomůže," je přesvědčený Josef Braun.

Doufají v plnou halu

Další utkání čtvrtfinálové série sehrají jeho svěřenci už ve čtvrtek od 18 hodin, na domácích stolech v hale Severotuku na Střekově. Vstup na klání je zdarma.

„Snad nám přijdou pomoci diváci a budeme mít plnou halu. Potřebujeme jejich podporu, stojíme na hranici obrovského úspěchu a cítíme velkou šanci," dodává trenér Ústí.

Baník Havířov – Slavoj Severotuk Ústí 2:4 Zápasy: Čihák – Polanský 3:1, Beneš – Seibert 3:1, Fígeľ – Štěpánek 1:3, Beneš – Polanský 1:3, Čihák – Štěpánek 2:3, Fígeľ – Seibert 1:3. Stav série: 0:1.