„Až na třetí set, kdy jsme drželi se soupeřem krok do koncovky, jsme byli horším týmem. Měli bychom si uvědomit, že nás volejbal živí a s takovým přístupem se zápasy nehrají. Čeká nás série zápasů, kde musíme bodovat a zbytečně se dostáváme pod tlak,“ nebral si servítky Jakub Salon, trenér SK Volejbal Ústí nad Labem.

Rychle si naopak bral první time out už za stavu 1:4. Jeho svěřenci do zápasu vstoupili snad až s přílišným respektem. Domácí nekousali, jak slibovali a v tabulce jsou až devátí.

„První set byl katastrofa. Od druhého to bylo lepší, ale na nic to nestačilo. Vytrácí se nám bojovnost. Musíme teď zapomenout, co bylo v uplynulých týdnech, na to jak jsme hráli. Prostě vypnout. Teď nás čekají zápasy, kdy chceme vyhrát a musíme,“ uvedl ústecký kapitán Filip Kramar.

Nejúspěšnější sportovec roku 2017. Vyhlášení ankety krajského kola.
Můžete zasílat nominace na Sportovce roku

Hosté neměli potíže. „Z naší strany velmi koncentrovaný výkon. Velmi dobře dirigované naším nahrávačem. Vyčníval Todua, ale všichni hráči odvedli kvalitní výkon,“ uvedl pro portál cvf.cz bývalý ústecký kouč a nyní trenér budějovického Jihostroje René Dvořák.

První polovinu základní části zakončí ústecká parta sobotním duelem na palubovce Odolena Vody.

Extraliga, 10. kolo:

SKV Ústí n. L.– Jihostroj Č. Budějovice 0:3 (-12, -20, -22). Rozhodčí: Rychlík, Buchar. Čas: 69 minut. Diváků: 510.
SKV Ústí n. L.: Da Silva, Wilson, Kramar, Koci, Tibitanzl, L. Bartůněk, libero Kořínek – V. Bartůněk, Vodvárka, Průcha, Rybníček.