Společnost jim bude dělat Kamil Švrdlík z Pardubic a také duo Michal Mareš - Ondřej Sehnal z USK Praha. Hráči se opět utkají každý s každým, čtyři nejlepší projdou do play-off, kde narazí na čtveřici z moravského finále.

Kooperativa NBL 1on1 Challenge je další z unikátních individuálních basketbalových soutěží, které nahrazují předčasně ukončenou sezónu. Dvacet čtyři hráčů je rozděleno do dvou moravských a dvou českých skupin po šesti, kde sehrají zápasy každý s každým. Tři nejlepší z každé skupiny projdou do regionálního (Čechy/Morava) finále, z nějž postoupí vždy čtyři hráči do celostátního play-off. Hracími dny pro Čechy jsou čtvrtky v Praze na Folimance, Ostrava bude hostit v pondělky moravskou část soutěže. Play-off se odehraje 4. června v Praze.
V základních skupinách se hraje na pět bodů, případně na čtyřminutový časový limit. Regionální finále už se hraje na 5 minut, respektive 7 bodů, v play-off se hraje do devíti bodů, případně na šest minut. Finále a souboj o bronz už jsou omezeny pouze počtem devíti bodů.
Hráči se střídají v jednotlivých útocích, útočící hráč má vždy maximálně čtyři driblinky a maximálně pět sekund, do kdy musí jakýmkoliv způsobem (driblink, střelba) zahájit útok. Ve stejném omezení pak musí zakončit po posledním driblinku. Povolen je jeden útočný doskok. Trojka se počítá za dva body, střelba uvnitř vymezeného území za bod. Pokud dojde k faulu při střelbě, případně za více než čtyři fauly, hází faulovaný hráč jeden trestný hod za jeden bod. Je-li faulován při "trojce", má trestný hod hodnotu dvou bodů.
Všechny zápasy vysílá přímým přenosem vždy v 17.30 portál TVcom.cz. Vítěz bere stotisícovou prémii, finalista 50 000 Kč, třetí místo je ohodnoceno 25 000 Kč.

Rozpis zápasů
Ladislav Pecka vs. Kamil Švrdlík
Michal Mareš vs. Šimon Ježek
Ondřej Sehnal vs. Dalibor Fait
Kamil Švrdlík vs. Michal Mareš
Dalibor Fait vs. Ladislav Pecka
Šimon Ježek vs. Ondřej Sehnal
Dalibor Fait vs. Kamil Švrdlík
Ondřej Sehnal vs. Michal Mareš
Ladislav Pecka vs. Šimon Ježek
Kamil Švrdlík vs. Ondřej Sehnal
Šimon Ježek vs. Dalibor Fait
Michal Mareš vs. Ladislav Pecka
Šimon Ježek vs. Kamil Švrdlík
Ladislav Pecka vs. Ondřej Sehnal
Dalibor Fait vs. Michal Mareš