„Chceme navázat na poslední vzájemný souboj, kdy jsme dokázali zvítězit na palubovce soupeře. Postavení v tabulce a výsledky z posledních kol favorizují náš tým,“ řekl před utkáním kouč celku z krajské metropole Jan Šotnar, pod nímž tým kolem exděčínského Lamba Autreyho rozkvetl. „Musíme být však na pozoru, Děčín je tým, který nevypustí ani vteřinu žádného duelu. Nám se vyprazdňuje marodka, těším se, že budeme moci hrát v širší rotaci a poprvé v nadstavbě v kompletní sestavě,“ dodal.

Právě bývalá opora Děčína dovedla Slunetu v posledním vzájemném měření sil k první letošní výhře v derby. „V minulém zápase nám dělal obrovské problémy Autrey, kterého musíme tentokrát mnohem lépe bránit. Ústí má nového Američana Haymonda, který bude společně se Srbem Rakočevičem velkou zkouškou pro naší obranu,“ měl jasno děčínský kouč Tomáš Grepl, jemuž stále chybí zraněný kapitán Šimon Ježek. Otazník navíc visí i nad Eduardem Kotáskem.

Děčín má jednu z posledních možností, jak si ještě vybojovat lepší než 10. příčku před startem předkola. K tomu však potřebuje nutně zvítězit. Venku se ale Válečníkům dlouhodobě nedaří, avšak poslední výhru z cizí palubovky urvali právě na ústecké půdě, když 23. ledna vyhráli těsně 89:87. „Na zápas se připravujeme a chceme vyhrát. Myslíme pozitivně a budeme bojovat. Budeme se snažit, aby nedocházelo k chybám. Budeme tvrdě makat v obraně i na doskoku, nesmíme nechat soupeře jednoduše skórovat. Klíčem k úspěchu bude naše bojovnost,“ slíbil děčínský Nestor Boyko.

ÚSTÍ BEZ FAULU

To v Ústí řeší, jak odrazit nájezdy Turů, respektive nálety Sokolů. Oba východočeští pronásledovatelé totiž čekají na zaváhání Šotnarovy družiny, které by mohlo Severočechy sesadit z vedoucí příčky nadstavbové skupiny A2. „V posledních dvou zápasech jsme museli po pomalejších začátcích obracet vývoj utkání a to by se nám nemuselo s Válečníky vyplatit, musíme hrát se stoprocentní koncentrací od začátku,“ řekl ústecký Dalibor Fait.

Sluneta si navíc domácí derby zvolila pro účast na charitativní akci Bez Faulu, kde střádají kluby peníze do společného banku za fauly či minuté střely, dárcovskou SMS mohou přispět také fanoušci.

BEZ FAULU
Každý klub Kooperativa NBL si v nadstavbové části zvolil jeden domácí zápas, kde za každou minutou střelu svého týmu zaplatí do společného banku 100 korun, 200 korun složí za každý faul mužstva a rovnou tisícovku za technickou chybu.
To ale nebude všechno. Bonus přidá i generální partner soutěže, pojišťovna Kooperativa, jež věnuje 100 korun za každou smeč a 500 korun za každý „alley-oop“ (smeč po zachycení přihrávky během výskoku), které budou k vidění v zápasech v celém sledovaném období charity, jež odstartovala v Nymburce pohárovým Hyundai FINAL 8 Českého poháru mužů.
Jeho generální partner, automobilka Hyundai, pak přidá Dominikovi 1 korunu za každé zhlédnutí videa s „Hyundai Drive of the Game“ (nejlepší nájezd každého utkání) na sociálních sítích Facebook a Instagram CZ.BASKETBALL během celého FINAL 8.
A zapojit se tradičně budou moct i diváci a fanoušci, a to zasláním dárcovské SMS ve formátu DMS BEZFAULU 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777, kdy ceny textových zpráv jsou 30, 60 či 90 korun.
Při loňském druhém ročníku charity se podařilo ze všech zdrojů shromáždit téměř 167 tisíc korun.