Ústeckou Slunetu čekal nejdelší výjezd v sezóně do více než 400 kilometrů vzdálené Opavy. Svěřenci trenéra Jana Šotnara ztratili první i druhou čtvrtinu, v té třetí ovšem předvedli parádní show, ovládli ji 22:7 a do poslední desetiminutovky si tak nesli šestibodový náskok. Závěrečné dějství ovšem patřilo Slezanům, zejména díky šňůře 15:0, kterou se dostali do rozhodujícího trháku 97:88.

„Sice jsme dokázali ve třetí čtvrtině vstát z mrtvých, ale domácí v koncovce ukázali svou sílu a nakonec nás přehráli,“ byl po utkání stručný zklamaný Šotnar. „Škoda, byli jsme blízko výhře, ale několik zbytečných chyb v koncovce a tvrdá obrana Opavy rozhodly o vítězství domácích,“ mrzela porážka také ústecké křídlo Johana Haiblíka.

Slunetu, která je v tabulce sedmá, táhli především kapitán Pecka (27 bodů), Hicks (19) a Svejcar (17).

Euforie ze začátku sezony vyprchává. Děčínští Válečníci prohráli třetí utkání v řadě. O víkendu překvapivě padli na půdě posledního Olomoucka, kde se hodně dlouhé utkání dostalo do prodloužení, které Děčín ztratil 85:91. V tabulce se tak propadl na páté místo.

„Hodně vyrovnaný zápas. Poločas remíza, po čtyřiceti minutách taky. Koncovku zvládl lépe soupeř, patří mu gratulace. Nás především v prvním poločase zradila střelba trestných hodů. Možná kdybychom šli do druhého poločasu s nějakým vedením, mohlo to dopadnout jinak. V tuto chvíli především potřebujeme stabilizovat náš zdravotní stav, protože sezóna bude ještě dlouhá,“ řekl k utkání Tomáš Grepl, kouč BK ARMEX Děčín.

Ten postrádal zraněného Svobodu, fit nebyl ani rozehrávač Nichols, který dal 13 bodů.

Basketbal, KNBL, 10. kolo:
BK Opava – SLUNETA Ústí nad Labem 102:94 (26:19 63:54 70:76)Opava: Mokráň 21, Bassett 19, Šiřina 17, Jurečka 14, Slavík 12, Kvapil 10, Farský 7, Dragoun 2
Ústí: Pecka 27, Hicks 19, Svejcar 17, Dailey 12, Martin 9, Johnson a Karlovský po 4, Haiblík 2.Trojky: 27/12 – 19/7. TH: 31/26 – 19/15. Doskoky: 29 – 36. Diváci: 1 030

BK Olomoucko – BK ARMEX Děčín 91:85 pp (16:20, 37:38, 60:53)
Olomoucko: Halada 21, Heinzl 15, Williams 15, Kněževič 14, Tkadlec 9, Welsch 6, Lewis 5 , Moten 5 , Feštr 5.
Děčín: Walton 19 , Pomikálek 14, Kroutil 14, Nichols 13, Josipovič 10, Macháč 7, Žikla 3, Mach 3, Jansa 2.
Trojky: 22/5 – 27/6. TH: 42/28 – 48/31. Doskoky: 50-46. Diváci: 117.