Jak hodnotíte letošní vystoupení svého týmu v 1. lize?
Jednoznačně úspěšně. První zápas nám sice nevyšel, ale to nám otevřelo oči. Pak jsme se rozjeli, všechno nám vycházelo a udělali jsme super výsledky. Kluci si udělali trochu pohodu a získali jistotu, že by mohli jít do play off a zachránit se v soutěži, což byl náš cíl. Bohužel se nám to ale trošku vymstilo, protože v závěru na tým přišla krize. Trochu nám docházela šťáva, přišla nějaká zranění a to se nakonec projevilo v play off.

Dá se říci, že jste si v play off vybrali nováčkovskou daň?
Stoprocentně. Domácí zápasy toho byly jasným důkazem. Na Brno jsme byli po všech stránkách výborně připravení . Stačila ale chvilka nepozornosti a zápas jsme prohráli. Největší rozdíl byl v tom, že oni nedělali žádné chyby. Nehráli jsme vůbec špatně, ale občas jsme udělali nějakou chybu, kterou soupeř dokázal potrestat. Brno za čtyři zápasy udělalo jen jednu chybu a z té jsme dali gól. Naopak my jsme jich udělali třeba dvacet. To jsou přesně věci, které v play off rozhodují. To je ta naše nezkušenost.

Během sezony vám řada věcí fungovala. Co byste vyzdvihl?
Máme slušnou partu a to je hlavní bod, aby tým fungoval. Dál bych chtěl pochválit zázemí a fungování klubu, to je tady v Ústí na vysoké úrovni a řada klubů nám to závidí. Je tu slibná florbalová budoucnost. Ve frontě stojí řada nadějných hráčů a my jim chceme nabídnout stabilní 1. ligu a extraligu juniorů, o kterou budeme hrát baráž. Když se to podaří, můžeme se těšit na kvalitní výsledky.

Měli jste i skvělé diváky, průměrná návštěvnost je téměř nejvyšší v první lize…
To je samozřejmě pěkné a divákům děkujeme. Nutno ale podotknout, že za tím stojí dobrá práce klubu a marketingového oddělení. Bez nich by to tak nefungovalo.

A co kádr? Zůstane pohromadě?
Nejspíše nezůstane. Máme tady šikovné kluky, o které je zájem v extralize. Někteří navíc půjdou studovat. Ale uvidíme, ještě není nic jistého.