Nezůstane kámen na kameni. Po zpackané a až v baráži za minutu dvanáct zachráněné sezoně stojí tradiční volejbalový klub SKV Ústí nad Labem na prahu nové extraligové éry. Trenérem se stane bývalý reprezentační nahrávač René Dvořák, za ním do severočeské bašty přijdou i někteří hráči z kádru barážového soka EGE České Budějovice. Další vizí je prohloubená spolupráce s regionálním rivalem. Šanci by totiž v ústeckém kádru měli dostat ti, kteří se v liberecké Dukle neprosadí.

„Všechno nyní dolaďujeme. S trenérem Dvořákem jsme před finálním jednáním a podpisem smlouvy, do konce dotahujeme i hráče. Jasno o nové podobě kádru chceme mít do června," řekl v rozhovoru pro Deník Miroslav Přikryl, generální manažer SKV Ústí nad Labem.

Přikryl zároveň potvrdil, že návrat na trenérskou lavičku nechystá. „S trenérem Dvořákem je to na dobré cestě. Už jsme v kontaktu, znám jeho názory,  představy, víme, kde nás tlačí bota. Až kontrakt podepíšeme, začneme věci realizovat. Nechceme stagnovat, víme, že potřebujeme na trenérském postu čerstvý vítr, nový impulz."

Zatím není jisté, zda a v jaké pozici zůstane v SKV hrající trenér a klubová legenda Milan Bican. „To je otázka několika aspektů… Věk nezastavíte. Záležet bude na výkonnosti, zdraví. Necháváme to otevřené," uvedl první muž klubu.

Ústeckou vizí je vybudovat ve skromných podmínkách konkurenceschopný extraligový tým, který bude mít hlavně perspektivu. „V minulé nepovedené sezoně nám postupně odešlo několik opor a ukázalo se, že to jen místní kluci, mladí odchovanci a junioři neutáhnou. Myšlenka obnovení kádru vyšla ze zmiňovaného zklamání. Musíme se poohlédnout i jinde, protože chceme hrát v nejvyšší soutěži důstojnější roli. Až podle toho, jaké příchody hráčů se nám podaří  realizovat, dokáži říct, zda a kolik hráčů současného kádru zůstane. Jednáme s hráči z EGE České Budějovice, chceme spolupracovat s Libercem."

Konkrétní ambice klubu budou vycházet z rozpočtu. „Máme předběžný příslib od zastupitelů, že by měl být příspěvek pro náš klub vzhledem k účasti v krajských u celostátních soutěží navýšen. Chystáme i reorganizaci u mládeže. Zastupitelstvo by se mělo sejít 6. června. Důležitým krokem bylo už přihlášení do soutěží. Na svazu jsme nahlásili účast mužů v extralize, juniorů v lize a kadetů v extralize. To jsou naše priority," řekl manažer s tím, že by měl zůstat počet klubů v extralize i její herní systém.

Ve volejbalových kruzích se v minulých dnech spekulovalo, že z finančních důvodů odstoupí Havířov. I on však do 17. května přihlášku podal. Přesto je možné, že ještě nejvyšší soutěž potencionálnímu zájemci přenechá.

Ústečtí hráči sezonu prakticky ukončili. „Jsou po svých fakultách a dodělávají si zkoušky, semestry. Po zranění jsou Mooz, Procházka a Vodvárka. Kořínek a Bican se věnují beachvolejbalu," dodal Přikryl.