„V obou zápasech jsme hráli účelově, připomínalo to spíše kanadský hokej než florbal. Kluci to urvali i díky velké podpoře fanoušků," pochvaloval si po čtvrté bitvě trenér domácích Tomáš Syryčanský.

Severočeši prohráli na půdě Pražanů oba úvodní zápasy a dobře věděli, že musí být doma stoprocentně úspěšní. I proto slibovali, že půjdou do utkání po hlavě a vytvoří soupeři peklo. „Hrálo se v parádní atmosféře, ale musím říct, že tolik nadávek na florbale jsem ještě nikdy neslyšel. Připadal jsem si spíše jako na hokeji nebo fotbale. To byla jediná kaňka," povídal zkušený asistent trenéra Startu Zdeněk Skružný, bývalý trenér české reprezentace.

Obě klání v Ústí nad Labem byla hodně vyrovnaná a rozhodovaly v nich maličkosti. „Už po zápasech v Praze jsem říkal, že na to náš tým má. Porážky u soupeře pro nás byly kruté. Všechny čtyři zápasy byly hodně vyrovnané a je spravedlivé, že postupujícího určí až pátá bitva," nechal se slyšet Syryčanský.

Podle jeho slov rozhodla zápasy v Ústí především disciplína jeho svěřenců. „Věděli jsme, že soupeř hraje dobře přesilovky a podali jsme mnohem disciplinovanější výkon než na jejich půdě," pochvaloval si kormidelník Ústí.

Stejně viděl duely i Zdeněk Skružný. „Rozhodla naše nekázeň. K vidění byl ale pěkný florbal plný emocí. Je super, že sérii rozhodne až pátý zápas, těším se na to. Mám rád vypjaté momenty a věřím, že to zvládneme," dodal.

Florbal Ústí – Start 98 5:4 (1:0, 2:2, 2:2).Branky a nahrávky Ústí: 14. Nikolič (Horák), 26. Kolstrunk (Kopecký), 32. Kučaba (Horák), 46. Kužel (Kopecký), 50. Mareš (Grosse). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Střely: 31:21. Diváci: 310.

Florbal Ústí – Start 98 3:2 (0:0, 1:1, 2:1). Branky a nahrávky Ústí: 38. Svoboda (Kopecký), 47. Mareš (Stummer), 57. Kolstrunk. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Střely: 27:26. Diváci: 340.

Florbal Ústí: Hlava – Pavelka, Kužel, Glatz, Kolstrunk, Nikolič, Vojta, Stummer, Kučaba, Sattler, Kopecký, Grosse, Svoboda, Mareš, Štorek, Nergl, Huslička, Filipec, Horák. Trenér: Syryčanský.