Házenkářky Spartaku konečně zvítězily! Po měsíční přestávce v 16. kole 2. ligy nečekaně porazily třetí Tachov na jeho palubovce 25:21 a poprvé od 3. kola si užily radost z vítězství. To vše navíc v pouhých sedmi hráčkách do pole!

„Z Tachova se body jen tak nevozí, mají kvalitní tým, který se dlouhodobě drží na předních příčkách 2. ligy. I proto mě moc těší, že se nám povedlo, navíc v okleštěné sestavě, zvítězit,“ radoval se trenér Spartaku Radomír Hanusek. „Děvčata hrála soustředěně s odhodláním poprat se o výsledek,“ dodal kouč, jenž v měsíční pauze naordinoval svým hráčkám přípravné turnaje, aby jeho mladý tým získával herní praxi.

Domácí hráčky sice nastoupily kompletní, narážely ale na nadšeně bojující Ústečanky. Ty si vypracovaly v první půli čtyřbrankový náskok, a ačkoliv se Tachov po změně stran pokusil o zvrat a dorovnal skóre na 16:16, na víc prostě domácí hráčky neměly. „V tu chvíli nás podržela brankářka, která zamkla svou tvrz, chytla také sedmimetrový hod, naopak naše spojky zakončovaly nekompromisně,“ liboval si po dlouhé době Hanusek. Ústí nastřílelo během 16 minut osm branek, domácí se dokázaly prosadit pouze dvakrát.

„Mrzí mě akorát zranění naší brankářky v závěru zápasu,“ měl trenér Ústí přeci jen vrásky. „Jsem rád, že spojkové hráčky plnily svou roli a dávaly důležité góly. Děvčata si vítězství za kolektivní výkon zasloužila a doufám, že jim to nalije novou energii do žil. Mám ale obavy, s kým to odehrajeme, potýkáme se spoustou zraněných. Nechávám to osudu,“ uzavřel kouč ústeckého Spartaku.

PŘESTŘELKA V LIBERCI

Házenkáři ústecké Chemičky ovládli přestřelku v Liberci! Zápas, v němž padlo 71 branek, získali poměrem 37:34. Ústí dosud získalo venku pouze bod s Úvaly, favoritem tak byli domácí. Ti svou roli potvrzovali a v 10. minutě vedli už 10:2. Jenže Chemička dokázala zabrat a poločasová ztráta tak byla pouze čtyřbranková. „V úvodu se nám nevedlo v útoku, naopak jsme měli velice prostupnou obranu. Postupně se ale karta obrátila,“ hodnotil ústecký trenér Tomáš Velek.

Liberec přešel po přestávce k osobní obraně dvou nejlepších střelců soutěže, ústeckých Kabáta a Vrběckého, prosazovali se ale další hráči Ústí.

Ačkoliv zkoušeli Liberečtí všechno možné, rozjetého soupeře už zastavit nedokázali. Pět minut před koncem Chemička vyrovnala, v závěru pak díky skvělým zákrokům brankáře Panznera strhla výhru na svou stranu. „Zápas jsme zvládli především díky týmové vůli,“ pochvaloval si Velek, jehož tým poskočil na šestou příčku. Nejvíce branek daly opět ústecké spojky Kabát (12) a Vrběcký (8).