Po stříbru v soutěži družstev dokázal rodák z Benešova nad Ploučnicí vybojovat stříbro i ve smíšené čtyřhře s angličankou Ho Tin Tin a v soutěži jednotlivců pak přidal bronz, když v semifinále podlehl evropské juniorské jedničce Cassinovi z Francie 1:4 na sety.

Ve smíšené čtyřhře postupovala dvojice Polanský, Ho Tin Tin hladce až do finále. I v něm se proti běloruské dvojici dostala do vedení, ale ze zlata se nakonec radovali soupeři.

„Jejich trenér si vzal oddechový čas a to byl podle mého názoru zlomový moment zápasu. Bělorusové změnili taktiku a začali hrát celkově mnohem lépe. Nám nevyšlo několik výměn, set jsme prohráli a pak už byl soupeř lepší," přiznal na webu ČAST Tomáš Polanský.

DALŠÍ STŘÍBRNÝ KOV

I přes porážku se mohl radovat ze stříbra, které s Ho Tin Tin vybojovali i před třemi lety v Ostravě, ještě na šampionátu kadetů. „Samozřejmě jsem se po vyhraném prvním setu už pomalu viděl na nejvyšším stupínku. Takový je ale sport, je potřeba bojovat až do konce," dodal Polanský.

Další medaili pak talentovaný Ústečan vybojoval ve dvouhře, kde ve finále podlehl evropské jedničce Cassinovi z Francie 1:4.

„Myslím, že jsem nehrál špatně, ale byl jsem o něco horší. Cassin mě k ničemu většímu nepustil. Sice jsem vyhrál první set, ale tentokrát tomu v koncovkách něco chybělo. Na druhou stranu, nejsem vůbec zklamaný, protože mám medaili ze singlu, po které jsem toužil," dodal na závěr Polanský, který se vrací se třemi kovy.

ME juniorů: Smíšená čtyřhra: Čtvrtfinále: Polanský, Tin Tin (Anglie) – Chaplygin, Malaninová (Rusko) 3:0 (4, 7, 5). Semifinále: Polanský, Tin Tin – Grininger, Mischeková (Rakousko) 3:0 (5, 5, 11). Finále: Khanin, Trigolosová (Bělorusko) – Polanský, Tin Tin 3:1 (-5, 11, 5, 5).
Dvouhra: Osmifinále: Polanský – Kiselev (Rusko) 4:0 (5, 9, 6, 7). Čtvrtfinále: Polanský – Bertrand (Francie) 4:0 (5, 9, 8, 9). Semifinále: Polanský – Cassin (Francie) 1:4 (13, –3, –7, –9, –11).