„Čeká nás silný soupeř, který dominuje ve slovenské nejvyšší soutěži a v domácím prostředí je ještě silnější. Dá se očekávat, že na nás hodně přitlačí v obraně, na což nás hodně dobře připravil zápas v Pardubicích a z něj jsme si odnesli hodně poznatků, jak a co zlepšit,“ řekl před zápasem kapitán ústecké Slunety Ladislav pecka. „V úterý uvidíme, zda se to povedlo, ale rozhodně nejedeme utkání pouze odehrát, ale zkusit zaskočit soupeře,“ dodal bojovně.

Právě z nepovedeného zápasu v Pardubicích bude Ústí skládat v Levicích reparát, v prvním zápase nadstavbové skupiny A1 totiž svěřenci Jana Šotnara prohráli 68:91.

Na Slovensku ale Severočechy nečeká nic jednoduchého. Levice s přehledem vedou nejvyšší soutěž u našich východních sousedů, ve 20 duelech zaznamenaly pouze tři porážky (druhé Komárno už jich má osm). Levičtí Patrioti k tomu přidali i vítězství v základní skupině Alpe Adria Cupu, kde padli pouze jednou, shodou okolností s Pardubicemi.

Pro ústecký celek není cesta do Levic neznámá, před lety sem jezdil v rámci ligových střetnutí, čtyři sezóny zpět se oba celky utkaly v základní skupině Alpe Adria Cupu. Nyní půjde o první čtvrtfinálový mač, odveta se hraje ve Sportcentru Sluneta ve středu 9. února. Výsledky obou zápasů se sčítají, teoreticky tak může dojít k v basketbalu nevšední situaci, kdy jeden ze soubojů skončí remízou.