„Utkání ve Svitavách jsme zvládli, nejdeme do odvety se ztrátou, to byl první důležitý krok. Teď musíme využít domácího prostředí. Hraje se v rychlém sledu, takže není moc času na regeneraci, ale věřím, že to zvládneme a probojujeme se do play-off," líčí Lamb Autrey, jedna z opor výběru Jana Šotnara. Ten dodává: „Máme za sebou první poločas předkola. Naše vítězství ve Svitavách pokládám za velmi dobrý výsledek. Nemusíme dohánět bodovou ztrátu z venkovního hřiště a máme hlavy nahoře. Z týmu je cítit odhodlání postoupit!"

Sluneta má k postupu o kousek blíž, stačí jí i remíza či porážka o bod, na to se ale v basketbalu spoléhat rozhodně nedá. V prvním duelu Ústí na východě Čech uspělo 93:91. I proto, že uhlídalo doskok, na kterém jindy hoří, a na rozdíl od Svitav udrželo na uzdě emoce.

Mezi Slunetou a Tury platí téměř vždy, že vítězí domácí tým. Ačkoliv Severočeši toto pravidlo v prvním zápase porušili, pokud ho doma dodrží, mohou se radovat. Po očku budou jistě sledovat i vývoj druhé těsné série mezi Děčínem a Hradcem Králové. Pokud totiž postoupí i druhý severočeský zástupce, vyhnulo by se Ústí Nymburku, což by byl jistě příjemný bonus.