Za měsíc osmadvacetiletý rodák z Cartersville v Georgii v USA by měl zvýšit konkurenci na perimetru, kde má Sluneta po zranění Martina Davida mezery. "Není to tak, že by někdo odcházel, naopak, před play-off chceme tým ještě posílit a zvýšit konkurenci tam, kde nás v poslední době trochu tlačí bota," řekl generální manažer klubu Tomáš Hrubý.

"Uvažovali jsme o tom ještě než se zranil Martin David, poté náš zájem ještě zesílil. Chtěl jsem ale nejdřív vidět, jak chytnou šanci ostatní mladíci. Bohužel ta rotace na této pozici je i tak dost úzká, navíc nevíme, jak dlouho bude trvat, než se David dostane zpět na úroveň, kterou měl před zraněním. Proto jsme se rozhodli Rodgerse vyzkoušet," přidal další podrobnosti trenér Antonín Pištěcký, jenž si hráče sám vyhlédl.

Potvrdí skvělá čísla?

Adrian Rodgers je v Ústí nad Labem zatím na zkoušku, která potrvá do reprezentační pauzy. "Po posledním zápase 11. února si sedneme a uvidíme, zda si ho necháme či ne," potvrdil Hrubý. "Nyní těžko odhadovat, zda to bude posílení nebo jen rozšíření soupisky, já věřím v první možnost," zadoufal Pištěcký, jenž si od dalšího cizince slibuje především zlepšení útoku. "Měl by nám pomoct zlepšit přechodovou fázi, zrychlit hru. Je to hráč, jenž má slušnou střelbu z dálky, umí si vytvořit i střeleckou pozici jeden na jednoho."

Rodgers, jenž měří 193 cm a váží 93 kg, měl letos v Lucembursku solidní čísla. S průměrnou vytížeností 37 minut na utkání sázel přes 22 bodů a 6,5 doskoku na zápas. Kromě Bertrange působil jednu sezónu i ve švédském Oresundu. Do Ústí dorazil neděli večer a už v pondělí odpoledne měl na programu první individuální trénink spolu s mladíky a koučem Pištěckým, zatímco zbytek týmu měl naordinovanou regeneraci po nedělním zápase s Opavou.

Zda dostane minutáž už ve středečním zápase proti Vídni je zatím otázkou, ale vzhledem k tomu, že šanci ukázat se bude mít jen tam, v Nymburce a poté doma s Pardubicemi, je tato možnost vysoce pravděpodobná.