Sluneta tahala po většinu zápasu za kratší konec, a prakticky po celou dobu jen dotahovala náskok domácích. Ten činil v poločase 11 bodů, ještě šest minut před koncem pak dokonce o dva body víc (72:59), ačkoliv místy byl až osmnáctibodový. Severočeši pak ovšem zahájili stíhají jízdu, kterou řídili sedmi body DJ Hanes a osmi body Lamb Autrey, jenž minutu před koncem srovnal na 79:79.

Ústečtí následně využili svého laufu, a když šel půl minuty před koncem za stavu 82:79 pro hosty na čáru trestného hodu Lamb Autrey zdálo se, že je rozhodnuto. Americký rozehrávač však proměnil pouze jeden trestný hod, jiskřičku naděje vzápětí vykřesala trojka Stamenkoviče ze zdánlivě bezvýchodné situace. Přesto dostalo Ústí druhou šanci, Sokoli museli ihned faulovat, k šestkám se tentokrát postavil Tucker Haymond, i on však zůstal pouze padesátiprocentní.

Robert Landa takhle slavil s vlastní dcerou postup do finále play-off. Teď povede Válečníky jako zaskakující trenér za Tomáše Grepla.
Chybělo mi, že jsem na nikoho nekřičel, směje se zaskakující trenér Landa

Přesto mohli svěřenci Jana Šotnara dotáhnout zápas alespoň do prodloužení, jenže Barac převzal z rozehrávky míč pod svým košem, prošel celé hřiště a při úspěšném nájezdu do koše ho navíc naprosto nesmyslným faulem zastavil Rakočevič. Srbský tahoun domácích pak proměnil bonusový trestný hod, naopak hosté i přes oddechový čas nedokázali zakončit poslední útok úspěšnou střelou a přepustili tak první místo v nadstavbové skupině A2 svému soupeři, s nímž mají navíc v tuto chvíli horší vzájemnou bilanci (1-2, ale skóre -11).

Další zápas čeká Slunetu v neděli na domácí palubovce, od 18 hodin vyzve Svitavy.