Je Sluneta silnější než minulý rok? Zatím jsou odehraná jen 4 utkání, kdy Sluneta vyhrála doma s Ostravou a v Pardubicích, naopak prohrála doma s Opavou a nyní v Praze s USK. Podívejme se na složení týmu podrobněji a zkusme porovnávat.

Rozehrávači: Zde zůstala stálice v podobě Michala Šotnara a místo Američana Browna přišel jiný jeho krajan Hanes. Z kosovské ligy, kde minulý rok hrál, si přinesl pověst kanonýra. To zatím v Ústí ale nepotvrdil. Trenéra Pišteckého zatím moc nepřesvědčil, na hřiště se dostává v průměru jen na 14 minut na zápas. Za tu dobu si připsal necelých 6 bodů a 2,8 asistencí.

To Brown loni hrával 24 minut a skóroval přes 9 bodů na zápas + přidával 3,5 asistence. Na rozehře tedy podle těchto údajů Sluneta určitě neposílila.

Křídelní hráči: Odešel Lukáš Bažant a Američan Davis (ten tu byl ale jen na poslední 3 zápasy). Místo nich přišel Lamb Autrey. Zde nemá cenu porovnávat čísla, Autrey ukazuje hned od úvodních kol, že patří mezi stálice naší ligy, pomáhá na doskoku i v připisování bodů. A lze očekávat, že bude ještě lepší. Plus k tomu je jeho hra velice divácky atraktivní.

Nový černohorský pivot Slunety Gligorije Rakočevič.Zdroj: Sporty Ústí/Karel Dvořáček

Žádné jiné změny na křídle se ve Slunetě neudály, podařilo se udržet stále lepšího Svejcara, takže tady vychází, že Ústí posílilo.

A jak je na tom Sluneta pod košem? Pavel Houška, kapitán a člen nejlepší pětky uplynulého ročníku, ukončil kariéru. Houška hrál průměrně téměř 30 minut na zápas a dával přes 16 bodů a získával 7 doskoků. Sluneta přišla i o druhého obra Čamparu, který byl také platný (17,3 minuty, 8 bodů, 3,7 doskoků).  

A kdo za tyto dva velikány přišel? Černohorec Rakočevič. Ten průměrně hraje 20 minut (za 3 zápasy – průměrně 7 bodů a stejný počet doskoků).

Rakočevič tak může být slušnou náhradou za Čamparu. Ale kdo nahradí supertahouna Houšku, lídra týmu? Tady se jeví Sluneta asi nejvíce oslabená.

Ano, chytil se Dalibor Fait, který získává sebevědomí a roste. Ale na zalepení díry po Houškovi to ani náhodu není.

Když si to takto porovnáme, tak bych já osobně byl s tvrzením, že Sluneta posílila, velice opatrný. Spíš bych tvrdil, že oslabila méně, než někteří soupeři (třeba papírově Děčín).

Na druhou stranu, tu jsou minimálně 4 mladíci, křídlo David a Maděra, podkošoví Fait a Karlovský. To oni musí hrát letos o hodně výraznější roli, něž poslední rok. U Faita se to daří, u ostatních zatím ne…