Ústecký klub má za sebou perné léto. Sice se mu podařilo včas sehnat amerického rozehrávače, kterým je Josh Brown, kvůli zranění ale vypadl druhý ze stěžejních hráčů, Michal Šotnar. Navíc až minulý týden doplnila klub poslední zahraniční akvizice, Josh Davis, který je navíc v Ústí stále na čtrnáctidenní zkoušce. "Věříme, že splní očekávání, která do něj vkládáme. Měl by patřit k rozdílovým hráčům," řekl manažer Slunety Tomáš Hrubý.

Ten zároveň během léta řešil hned několik příchodů a odchodů. Kromě odchodu dvou ze tří Američanů odešli David Šteffel a také kapitán Filip Šmíd, novými přírůstky jsou Lukáš Bažant a mladíci Johan Haiblík a Jan Karlovský. Svou minutáž už by měli mít také Martin David, Jan Maděra a zejména Dalibor Fait. Zkušenou českou osu Houška, Pecka, Šotnar pak doplnil Spencer Svejcar, který bude v Ústí působit už třetím rokem, a novicové Brown a Davis.

"Kluci v přípravě makali, což se potvrdilo v úvodních pohárových zápasech, kdy jsme ovládli derby a zároveň porazili doma silný Osijek," potěšilo šéfa klubu. "Jedna vlaštovka jaro nedělá, sezóna bude dlouhá, ale dvě výhry na úvod by nám určitě mohly pomoci. Na druhou stranu máme delší dobu zraněného Michala Šotnara, což je určitě komplikace," dodal.

Podle posledních informací by měl být ale Šotnar pro dnešní zápas v Brně připraven, v týdnu už se totiž zapojil do tréninku s týmem.